• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace 200x225 cm

Wygodny materac 200x225 cm to najważniejszy element sypialni. W swojej ofercie posiadamy materace piankowe, sprężynowe (bonellowe, kieszeniowe, multipocket) i lateksowe. Jeśli chcesz, aby Twój sen był przyjemny i spokojny sprawdź i kup jeden z naszych komfortowych materacy 200x225 cm.

Jaki materac 200x225 cm wybrać do łóżka?

Wybór materaca 200x225 cm to nie byle zakup, tutaj warto przemyśleć kilka rzeczy w tym faktyczny rozmiar, konstrukcję oraz twardość. Jak się do tego zabrać? Najlepiej po kolei i uważnie. Wstępnie warto za pomocą miarki fizycznie zmierzyć stelaż bądź miejsce na materac 200x225 cm aby mieć pewność, że zakupimy prawidłowy wymiar materaca. Pomyłka na tym etapie wygeneruje niepotrzebne a wysokie koszty zarówno finansowe jak i pod kątem zainwestowanego w zakup czasu.

Po ustalonym wymiarze materaca 200x225 przechodzimy krok dalej

Wymiar materaca 200x225 cm mamy już ustalony przejdźmy zatem do kroku kolejnego a jest nim wybór odpowiedniej konstrukcji materaca. Im większy materac tym zalecamy wybór mocniejszej konstrukcji dlatego, że wymiar materaca wpływa na ostateczne odczucia jego twardości bądź miękkości. Materac duży będzie w odczuciu trochę bardziej miękki niż jego mniejszy wymiarowo odpowiednik. Tak samo jest w sytuacji materacy wysokich i niskich. Wysokość materaca trzeba jakoś uzyskać, z reguły robi się za pomocą użycia np. wysokich sprężyn albo większej ilości dodatków. Zatem przy tak dużym wymiarze materaca 195x225 cm konstrukcja multipocket wydaje się najbardziej optymalnym wyborem. Jest to rodzaj konstrukcji kieszeniowej o ilości sprężyn niemal dwa razy większej niż jej pozostałe odpowiedniki.

Pozostaje kwestia powierzchni materaca 200x225

Sama powierzchnia materaca np. 90x225 cm powinna zostać dopasowana do upodobań klienta. Oznacza to, że jeśli lubimy lekkie zapadanie się powierzchni i ciepło wybierzmy dodatek pianki visco memory. Ten rodzaj pianki jest mocniej plastyczny czym różni się od pozostałych rodzai pianek. Pianka visco używana jest w materacach miękkich oraz materacach średnio twardych. Jeżeli nasze gusta są raczej uniwersalne skorzystajmy z oferty na materace średnio twarde. Natomiast jeśli nasze upodobania skłaniają się w stronę powierzchni sztywnych, mało pracujących warto wziąć pod uwagę wersje z matami usztywniającymi czyli matą kokosową, matą z trawy morskiej bądź w wersji bardzo twardej maty z końskiego włosia. Podwójna materac kokosowa w zestawie z końskim włosiem tworzy najtwardszą powierzchnię po której nie dodaje się już żadnej pianki by nie psuć efektu twardości.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024