• Kategorie
  • Szukaj
  • Materace termoelastyczne, materace z pianką Visco Memory o niezwykłych właściwościach

Pianka termoelastyczna Visco Memory to wyjątkowy materiał, o niezwykłych właściwościach. W podwójnej warstwie tworzy na materacu miękką powierzchnię, w pojedynczej nadaje materacowi średnią twardość. Materace termoelastyczne są wygodne, otulają sylwetkę i doskonale dopasowują się do jej kształtów.

Materac termoelastyczny wykonany jest z pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka ma wielu sympatyków doceniających jej niezwykłe cechy. Często wybierają ją osoby z dolegliwościami kręgosłupa, gdyż pianka doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki tworząc jej odlew. Odciąża mięśnie, stawy, podpiera ciało na każdym centymetrze. Pianka wspiera odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa minimalizując napięcie w tych rejonach.
Pianka jest początkowo dość sztywna i twarda, ale pod wpływem temperatury mięknie. Ogrzana ciepłem ciała staje się plastyczna i łatwo daje się formować pod wpływem nacisku. Pianka termoelastyczna ogrzewa ciało, jest więc wymarzonym surowcem dla zmarzluchów, natomiast osoby z nadmierną potliwością mogą odczuwać z tego powodu pewien dyskomfort i być może powinny zastanowić się nad wyborem materaca lateksowego.


Materace termoelastyczne optymalnie podpierają sylwetkę, uciski są zminimalizowane, więc krew swobodnie krąży. To cenna właściwość dla osób, które sporą część dnia spędzają w łóżku, na przykład podczas rekonwalescencji. Pianka termoelastyczna jest często stosowana w materacach ortopedycznych zmniejszając ryzyko wystąpienia bolesnych odleżyn. Kończyny nie drętwieją i nie cierpną, organizm jest dobrze dotleniony co skutkuje lepszą koncentracją i skupieniem w ciągu dnia. Wysypiając się poprawiamy swoje samopoczucie i nastrój.
Pianka termoelastyczna jest przewiewna a dzięki swobodnemu przepływowi powietrza nie gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia grzyby, bakterie i pleśnie. W materacu nie gromadzi się kurz i nie namnażają roztocza. Pianka nie uczula, jest bezpieczna dla alergików. Dobra wentylacja zapobiega również gromadzeniu się we wnętrzu materaca wilgoci.   

                                                
W pojedynczej warstwie pianka Visco Memory nadaje materacom średnią twardość (H2), gdy zastosujemy podwójną warstwę pianki termoelastycznej uzyskamy powierzchnię miękką (H1). Materace średnio twarde dedykowane są osobom o wadze 60 – 100 kg, a materace miękkie osobom o wadze nie przekraczającej 60 kg. Warstwa pianki termoelastycznej występuje zarówno w materacach kieszeniowych jak i materacach piankowych.