• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace termoelastyczne, materace z pianką Visco Memory o niezwykłych właściwościach

Pianka termoelastyczna Visco Memory to wyjątkowy materiał, o niezwykłych właściwościach. W podwójnej warstwie tworzy na materacu miękką powierzchnię, w pojedynczej nadaje materacowi średnią twardość. Materace termoelastyczne są wygodne, otulają sylwetkę i doskonale dopasowują się do jej kształtów.

Materace termoelastyczne - z ciepłą pianką Visco Memory Foam

Materac termoelastyczny wykonany jest z pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka ma wielu sympatyków doceniających jej niezwykłe cechy. Często wybierają ją osoby z dolegliwościami kręgosłupa, gdyż pianka doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki tworząc jej odlew. Odciąża mięśnie, stawy, podpiera ciało na każdym centymetrze. Pianka wspiera odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa minimalizując napięcie w tych rejonach.
Pianka jest początkowo dość sztywna i twarda, ale pod wpływem temperatury mięknie. Ogrzana ciepłem ciała staje się plastyczna i łatwo daje się formować pod wpływem nacisku. Pianka termoelastyczna ogrzewa ciało, jest więc wymarzonym surowcem dla zmarzluchów, natomiast osoby z nadmierną potliwością mogą odczuwać z tego powodu pewien dyskomfort i być może powinny zastanowić się nad wyborem materaca lateksowego.

Pianka Visco w materacach termoelastycznych

Materace termoelastyczne optymalnie podpierają sylwetkę, uciski są zminimalizowane, więc krew swobodnie krąży. To cenna właściwość dla osób, które sporą część dnia spędzają w łóżku, na przykład podczas rekonwalescencji. Pianka termoelastyczna jest często stosowana w materacach ortopedycznych zmniejszając ryzyko wystąpienia bolesnych odleżyn. Kończyny nie drętwieją i nie cierpną, organizm jest dobrze dotleniony co skutkuje lepszą koncentracją i skupieniem w ciągu dnia. Wysypiając się poprawiamy swoje samopoczucie i nastrój.
Pianka termoelastyczna jest przewiewna a dzięki swobodnemu przepływowi powietrza nie gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia grzyby, bakterie i pleśnie. W materacu nie gromadzi się kurz i nie namnażają roztocza. Pianka nie uczula, jest bezpieczna dla alergików. Dobra wentylacja zapobiega również gromadzeniu się we wnętrzu materaca wilgoci.   

                                                
W pojedynczej warstwie pianka Visco Memory nadaje materacom średnią twardość (H2), gdy zastosujemy podwójną warstwę pianki termoelastycznej uzyskamy powierzchnię miękką (H1). Materace średnio twarde dedykowane są osobom o wadze 60 – 100 kg, a materace miękkie osobom o wadze nie przekraczającej 60 kg. Warstwa pianki termoelastycznej występuje zarówno w materacach kieszeniowych jak i materacach piankowych.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024