• Kategorie
  • Szukaj
  • Materace termoelastyczne, materace z pianką Visco Memory o niezwykłych właściwościach

Pianka termoelastyczna Visco Memory to wyjątkowy materiał, o niezwykłych właściwościach. W podwójnej warstwie tworzy na materacu miękką powierzchnię, w pojedynczej nadaje materacowi średnią twardość. Materace termoelastyczne są wygodne, otulają sylwetkę i doskonale dopasowują się do jej kształtów.

Materac termoelastyczny wykonany jest z pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka ma wielu sympatyków doceniających jej niezwykłe cechy. Często wybierają ją osoby z dolegliwościami kręgosłupa, gdyż pianka doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki tworząc jej odlew. Odciąża mięśnie, stawy, podpiera ciało na każdym centymetrze. Pianka wspiera odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa minimalizując napięcie w tych rejonach.
Pianka jest początkowo dość sztywna i twarda, ale pod wpływem temperatury mięknie. Ogrzana ciepłem ciała staje się plastyczna i łatwo daje się formować pod wpływem nacisku. Pianka termoelastyczna ogrzewa ciało, jest więc wymarzonym surowcem dla zmarzluchów, natomiast osoby z nadmierną potliwością mogą odczuwać z tego powodu pewien dyskomfort i być może powinny zastanowić się nad wybore