• Kategorie
  • Szukaj
  • Materace termoelastyczne, materace z pianką Visco Memory o niezwykłych właściwościach

Pianka termoelastyczna Visco Memory to wyjątkowy materiał, o niezwykłych właściwościach. W podwójnej warstwie tworzy na materacu miękką powierzchnię, w pojedynczej nadaje materacowi średnią twardość. Materace termoelastyczne są wygodne, otulają sylwetkę i doskonale dopasowują się do jej kształtów.

Materac termoelastyczny wykonany jest z pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka ma wielu sympatyków doceniających jej niezwykłe cechy. Często wybierają ją osoby z dolegliwościami kręgosłupa, gdyż pianka doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki tworząc jej odlew. Odciąża mięśnie, stawy, podpiera ciało na każdym centymetrze. Pianka wspiera odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa minimalizując napięcie w tych rejonach.
Pianka jest początkowo dość sztywna i twarda, ale pod wpływem temperatury mięknie. Ogrzana ciepłem ciała staje się plastyczna i łatwo daje się formować pod wpływem nacisku. Pianka termoelastyczna ogrzewa ciało, jest więc wymarzonym surowcem dla zmarzluchów, natomiast osoby z nadmierną potliwością mogą odczuwać z tego powodu pewien dyskomfort i być może powinny zastanowić się nad wyborem materaca lateksowego.


Materace termoelastyczne optymalnie podpierają sylwetkę, uciski są zminimalizowane, więc krew swobodnie krąży. To cenna właściwość dla osób, które sporą część dnia spędzają w łóżku, na przykład podczas rekonwalescencji. Piank