• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace średnio twarde, średnio twardy materac to komfort dla Ciebie i Twoich najbliższych

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieraną powierzchnią jest powierzchnia średnio twarda. Materace o tym stopniu twardości odpowiadają najliczniejszej grupie odbiorców, czyli osobom z przedziału wagowego 60 - 100 kg. Są najbardziej zróżnicowane pod względem zastosowanych surowców i występują w największej liczbie kombinacji twardości.

Dla kogo materace średnio twarde?

Materace termoelastyczne z pojedynczą warstwą pianki Visco Memory, materace lateksowe, materace z pianką wysokoelastyczną HR oraz materace profilowane moletowane i materace z profilowanej pianki Visco Memory. Co łączy te wszystkie typy materacy? Wszystkie zaliczane są do kategorii materacy średnio twardych. Kategoria ta kierowana jest do osób ważących pomiędzy 60 a 100 kg. Jest to najliczniejsza grupa odbiorców, dlatego często nazywana jest również uniwersalną.

Materace średnio twarde mogą mieć każdy z dostępnych u nas wkład wewnętrzny. Znajdziemy je więc wśród materacy piankowych, materacy bonellowych oraz materacy pocketowych i materacy multipocketowych. Wszystkie materace są dwustronne z wyjątkiem materaca Zonda i materaca Kaja. Dwustronność materacy wydłuża ich żywotność, umożliwia również przetestowanie dwóch odmiennych twardości.

Najbardziej popularne materace średnio twarde

 

Wybór odpowiedniej twardości jest bardzo istotny z punktu widzenia komfortu oraz trwałości materaca. Produkt dopasowany do wagi zapewni optymalne podparcie sylwetki, podeprze kręgosłup, zminimalizuje ryzyko występowania bólu. Materac nie obciążony nadmiernie z pewnością posłuży nam dłużej niż źle eksploatowany i zbyt miękki w stosunku do ciężaru naszego ciała. W jaki sposób możemy zadbać o nasz materac, by jak najdłużej zachował swoją pierwotną formę? Przede wszystkim wspomniana już twardość powinna być odpowiednio dobrana do wagi, należy również regularnie obracać materac, by dać „odpocząć” jednej stronie. Pamiętajmy również o odpowiedniej higienie, wypierzmy pokrowiec, gdy będzie tego wymagał jego stan.

Średnio twardą powierzchnię tworzą różnego rodzaju pianki. Wszystkie stosowane przez nas materiały posiadają atesty i certyfikaty, potwierdzające ich bezpieczeństwo i dopuszczenie do użytkowania. Wśród obecnych surowców znajdują się pianka lateksowa - bardzo wygodna i komfortowa, o gęstości wynoszącej 60 kg/m3, pianka termoelastyczna - dopasowująca się do sylwetki pod wpływem ciepła i nacisku, pianka wysokoelastyczna HR - sprężysta i odporna na wgniecenia, pianka poliuretanowa T25 oraz pianki moletowane czyli charakterystycznie nacinane i posiadające aż 7 stref twardości.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024