• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac lateksowy, materace z lateksem - wybierz najwyższy komfort

Materace lateksowe wykonane są z najwyższej jakości pianki. Cechują się sprężystością, elastycznością, odpornością na wypracowanie i wgniecenia. Lateks to ekskluzywny surowiec gwarantujący wysoki poziom komfortu oraz trwałość. Materace lateksowe to produkty o średnio twardej powierzchni.

Komfortowe materace lateksowe

Materace lateksowe, z lateksem to produkty, które posiadają rdzeń wewnętrzny wykonany z 16 cm warstwy pianki lateksowej. Lateks to pianka o zwiększonej gęstości wynoszącej 60 kg/m3, sprężysta, szybko powracająca do pierwotnej formy. Dla przykładu lateks przyciśnięty ciężkim przedmiotem, nawet na okres tygodnia, dzięki dużej odbojności bardzo szybko odzyska swój kształt. Pianka lateksowa ma w budowie liczne mikrootwory zwiększające jej przewiewność oraz ułatwiające dopasowanie do kształtu sylwetki. Dobra wentylacja zapobiega gromadzeniu się we wnętrzu materaca wilgoci. To z kolei wpływa na jej pozostałe właściwości.

Kto powinien wybrać materac lateksowy?

Materace lateksowe są antybakteryjne, antyalergiczne i antygrzybiczne. W ich wnętrzu nie gromadzą i nie namnażają się szkodliwe patogeny jak bakterie, grzyby, pleśnie czy roztocza. Materace lateksowe nie uczulają, są bezpieczne dla alergików. Wykonane są z lateksu mieszanego, który łączy najlepsze cechy lateksu naturalnego i lateksu syntetycznego. Lateks mieszany jest równie zdrowy jak naturalny jednak znacznie od niego tańszy. Minimalizuje również ryzyko wystąpienia uczuleń (pieczenie i łzawienie oczu, wysypka, katar, kaszel czy duszności), bardziej prawdopodobnych w materacach wykonanych w 100% z lateksu naturalnego. Lateks syntetyczny przechodzi proces oczyszczania i jest przebadany pod kątem obecności szkodliwych dla zdrowia i życia chemikaliów. Nasze materace posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Materac lateksowy jest komfortowy i na długie lata zachowuje swoje pierwotne właściwości. Optymalnie wspiera sylwetkę, gwarantuje doskonałe podparcie kręgosłupa, odciąża mięśnie i stawy. Jest uznawany za materiał chłodny w przeciwieństwie do pianki Visco Memory, z której wykonane są materace termoelastyczne, a dzięki przewiewności potliwość organizmu jest ograniczona. Materace lateksowe dzięki zastosowaniu różnorodnych warstw zewnętrznych dostępne są w każdej z czterech twardości czyli miękkiej, średnio twardej, twardej i bardzo twardej. Podstawowy materac lateksowy czyli Panama to materac średnio twardy.Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024