• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac bonellowy, materace bonellowe - polecane do hoteli i pensjonatów i domów jednorodzinnych

Konstrukcja bonellowa to rodzaj rdzenia materaca wykonany ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem. Materace bonellowe cechują się elastycznością powierzchniową, czyli ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie sprężyny. Konstrukcja jest odporna na zużycie i wygodna. Wnętrze jest dobrze wentylowane i przewiewne, materace bonellowe są więc bezpieczne dla alergików.

Materace bonellowe - idealne do hoteli

Materace bonellowe to jeden z rodzajów materacy sprężynowych, znany od lat i przez wielu nadal ceniony i uważany za wygodny i trwały produkt. W przeciwieństwie do materacy pocketowych cechuje się elastycznością powierzchniową. Jest wykonany ze sprężyn w kształcie klepsydry, ułożonych szeregowo i połączonych sztywnym, twardym drutem, tworząc wzór siatki. Sprężyny działają progresywnie, czyli im większa siła na nie działa, tym większy stawiają jej opór. Materac nie posiada stref, twardość na całej powierzchni jest jednakowa i dostosowuje się do nacisku sylwetki. To praktyczne i bezpieczne rozwiązanie dla dzieci i nastolatków. Niezależnie od wzrostu użytkownika materac zapewnia optymalne podparcie całej sylwetki.

Materac bonellowy zapewnia wygodny i komfortowy sen. Występuje w dwóch twardościach. Nasi klienci mają do wyborumaterac średnio twardy oraz materac twardy. Wybór powierzchni powinniśmy dostosować do naszej wagi. Materace średnio twarde posiadają najliczniejszą grupę odbiorców czyli osoby ważące od 60-100 kg.

Wkład sprężynowy w materacach bonellowych ma 10 cm wysokości, warstwy zewnętrzne wykonane są z najwyższej jakości, certyfikowanych surowców jak na przykład lateks, pianka wysokoelastyczna HR, pianka Visco Memory, kokos, trawa morska.

Dla kogo materace bonellowe?

Materace bonellowe sprawdzą się szczególnie wśród osób śpiących pojedynczo, ponieważ specyficzna konstrukcja powoduje, że występuje efekt falowania i dwie osoby na takim materacu odczuwają dyskomfort związany z brakiem amortyzacji. Każdy ruch byłby odczuwany przez partnera a osoba lżejsza zsuwałaby się w kierunku tej cięższej. W początkowej fazie materace bonellowe bywają również głośne. Sprężyny mogą trochę skrzypieć, jednak z czasem powinny się wyrobić. Materace bonellowe są częstym wyborem właścicieli hoteli, pensjonatów oraz domów wczasowych.

Materace bonellowe pomimo kilku wad są bardzo wygodne, w przystępnej cenie i posiadają szerokie grono wiernych odbiorców. Nowoczesne materace bonellowe to połączenie doświadczenia i postępu.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024