• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac twardy, twarde materace ze stabilną, sztywną powierzchnią

Osoby o dużej wadze, przekraczającej 100 kg wymagają stabilnego i solidnego wsparcia, dlatego z myślą o nich powstały materace o powierzchni twardej. Materace twarde to materace z warstwą wierzchnią utwardzoną za pomocą maty kokosowej lub maty z trawy morskiej. Zapewniają odpowiednie wsparcie kręgosłupa i komfortowy sen.

Komfortowe materace twarde

Materace kokosowe oraz materace z trawy morskiej – to w tych kategoriach powinny szukać wymarzonego materaca osoby, których waga przekracza 100 kg. Materace twarde, bo do takich się zaliczają posiadają powierzchnię, która zapewni solidne wsparcie całej sylwetce. Są wygodne, dobrze podtrzymują kręgosłup i są wykonane z naturalnych surowców. Mimo, iż warstwa ta występuje zarówno w materacach piankowych jak i sprężynowych, ze względu na duży ciężar zalecamy wybórmateraca kieszeniowego lub materaca bonellowego. Z pewnością zapewnią stabilniejsze wsparcie, będą też znacznie trwalsze od wersji piankowej. Materace twarde są dwustronne, czyli każdą ze stron można użytkować i każda może mieć odmienną twardość. Daje to większe możliwości. Prawdopodobieństwo dobrania idealnej powierzchni jest bardzo duże. Wzrasta też trwałość każdego modelu. Naprzemienne stosowanie stron nie eksploatuje ich nadmiernie.

Surowce w materacach twardych

Materace twarde mogą być wykonane z dwóch typów surowców: z maty kokosowej lub maty z trawy morskiej. Umożliwiamy klientowi samodzielny wybór.

Materace kokosowe wykonane są z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna mają brązowy kolor, są sztywne i twarde. Zawierają również dużą ilość soli mineralnych, których zadaniem jest ochrona kokosa przed wnikaniem do wewnątrz szkodliwych patogenów jak bakterie, grzyby i pleśnie. Dzięki temu mata kokosowa ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. Jako surowiec naturalny jest bezpieczna dla alergików. Mata kokosowa jest odporna na wilgoć, jej ewentualny nadmiar jest szybko wchłaniany i odparowywany do otoczenia. To dobra wiadomość dla osób przegrzewających się w nocy i borykających z nadmierną potliwością.

Materace z trawą morską to również produkty, które zadowolą osoby potrzebujące twardej powierzchni do komfortowego snu lub w takiej gustują. Trawa morska to kilka gatunków alg morskich rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Algi są bogate w jod, cenny pierwiastek biorący udział w wielu procesach w organizmie. Wspiera prawidłową pracę tarczycy, serca, rozwój dzieci. Wraz z trawą morską trafia w niewielkich ilościach do materaca. Stopniowo, przez pewien czas się z niego ulatnia uprzyjemniając wypoczynek alergikom i astmatykom. Trawa morska początkowo wydziela charakterystyczny zapach.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024