Komfortowy sen Twojego dziecka jest dla Ciebie jedną z istotniejszych spraw? Rosnąca świadomość tego, jak ważny jest wypoczynek w życiu każdego z nas sprawia, że przykładamy coraz większą uwagę do warunków w jakich odpoczywamy. Odpowiednio dobrany materac potrafi znacząco poprawić jakość snu, źle dopasowany wręcz przeciwnie, może być przyczyną kłopotów ze snem, trudności w zasypianiu, problemów z porannym wstawaniem czy bezsenności. Regenerujący wypoczynek jest podstawą zdrowego rozwoju dziecka, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zapewnia dziecku zdrowie, energię, zwiększa zdolność uczenia i koncentracji. Po efektywnym nocnym wypoczynku dziecko jest radosne, aktywne, gotowe na nowe wyzwania. Jak sprawić, że będzie się porządnie wysypiało? Im mniejsze dziecko, tym ważniejsze są powtarzane co wieczór rytuały o ustalonych porach i w konkretnym porządku. Kolacja, kąpiel, pójście do łóżka o tej samej porze czyli przewidywalność czynności, do których przyzwyczaja się dziecko ułatwiają mu zasypianie. Poczucie bezpieczeństwa jest bowiem bardzo potrzebne i gwarantuje relaks. Innym, nie mniej ważnym czynnikiem jest także odpowiednio dopasowany do wagi oraz upodobań dziecka materac.

Wygodny materac dziecięcy

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak wiele rodzajów materacy jest dostępnych na rynku? Jak wybrać odpowiedni materac dla dziecka z tak obszernej oferty? Jeżeli choć trochę orientujesz się w podstawowych pojęciach, wiesz co oznaczają zwroty: materac multipocketowy, materac miękki lub materac termoelastyczny nie powinieneś mieć problemów z dopasowaniem materaca. Jeżeli jednak samodzielny wybór jest dla Ciebie zbyt trudny, zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy naszych doradców.

Materac musi posiadać stosowne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Wykorzystywane przez nas surowce są atestowane, bezpieczne dla dzieci oraz osób wrażliwych na uczulające alergeny. Co stanowi o wygodzie wybranego materaca? Jego miękkość oraz rodzaj surowców, z których jest zbudowany. Ze względu na różną wagę i różne potrzeby niemowlaków, dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, różne będą także przeznaczone dla nich rozwiązania.

Jaki materac do łóżeczka

Standardowym, najczęściej wybieranym materacem do dziecięcego łóżeczka jest materac piankowy. Materac jest bardzo ważny w prawidłowym rozwoju nowo narodzonego dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Powinien cechować się elastycznością punktową oraz sprężystością. Dziecko nie powinno się w nim zapadać. Dlatego polecamy wybór modelu z pianki wysokoelastycznej HR lub pianki T25, na przykład materaca Jugo o wysokości 9 cm. Pozostałe materace posiadają dodatkowe warstwy: materac Pola o wysokości 11 cm z warstwą pianki termoelastycznej Visco Memory, materac Gaja z dodatkiem lateksu oraz materac Lima z jedną stroną twardą (do wyboru kokos lub trawa morska). Oferujemy również materace kieszeniowe z obniżonymi o połowę (6 cm) sprężynami czyli modele w wersji mini oraz materace z rdzeniem lateksowym. Te drugie czyli materace lateksowe zaliczamy do produktów luksusowych, spełniających nawet największe oczekiwania. Charakteryzują się doskonałą elastycznością i dopasowaniem do sylwetki, są przewiewne i antyalergiczne. Polecamy podstawowy model czyli materac Panama lub materac Brazylia, o średniej twardości powierzchni. Wybór materaca dla maluszka powinien być przemyślany, jest to w końcu inwestycja w jego zdrowie i prawidłowy rozwój.

Materac dziecięcy dla przedszkolaka i nastolatka

Gdy dziecko wyrośnie z łóżeczka przychodzi czas na pierwsze samodzielne łóżko. By nie zniechęcić pociechy do samodzielnego spania postarajmy się zapewnić mu jak najdogodniejsze warunki, zadbajmy o odpowiedni klimat sypialni, pokażmy, że spanie w swoim pokoju ma wiele zalet i zagwarantujmy wygodną powierzchnię do snu, która nie tylko nie będzie utrudniała zaśnięcia, ale wręcz go ułatwi. Zacznijmy od dopasowania rozmiaru. Możemy zainwestować od razu w pełnowymiarowy model materaca, który będzie służył dziecku wiele lat lub kupić mniejszy, by pozostawić dziecku więcej przestrzeni do zabawy. Kolejnym krokiem jest dopasowanie pozostałych parametrów czyli wysokości, twardości oraz typu materaca. Przedszkolaki oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym nadal niewiele ważą, dlatego możemy wybierać spośród wszystkich dostępnych w ofercie typów materacy czyli materacy piankowych, materacy bonellowych, materacy lateksowych oraz materacy kieszeniowych. Wszystko zależy od budżetu jaki możemy przeznaczyć na zakup materaca oraz od tego, jak długo służyć będzie on dziecku. Materace piankowe należą do najtańszych i najmniej odpornych na wypracowanie. Są jednak wystarczające dla dzieci, których waga nie przekracza 60 kg. Mają wiele plusów jak lekkość, przewiewność, zdolność dopasowania do sylwetki. Mogą być wykonane z pianki wysokoelastycznej HR lub pianki T25.

Najwyższy poziom komfortu zapewnią oczywiście wspomniane już wyżej materace lateksowe. Lateks to sprężysty i elastyczny surowiec, przewiewny dzięki licznym mikrootworom. Jest dobrze wentylowany, więc ciało się na nim nie poci. Materace lateksowe to:

Najliczniejszą grupę stanowią materace sprężynowe. Rozróżniamy wśród nich modele ze sprężyną bonellową oraz kieszeniową. Materace bonellowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Wykonane są z wysokiej jakości sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą sztywnym drutem. Materace bonellowe cechuje elastyczność powierzchniowa, czyli ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie sprężyny. Do wyboru modele średnio twarde takie jak materac Salta, materac Zonda oraz o dwóch różnych twardościach jak średnio twardy/twardy materac Tuna.

Elastycznością punktową charakteryzują się materace pocketowe. Ich rdzeń wykonany jest z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w osobnych, zszytych ze sobą kieszonkach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, uginając się tylko w miejscu nacisku. To najbardziej rozbudowana grupa materacy i przeznaczona dla najliczniejszej grupy odbiorców. Znajdziemy w niej wszystkie cztery twardości i każdy rodzaj surowca. Występują w wersji standardowej, gdzie wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji max czyli o sprężynach wydłużonych o 5 cm oraz w wersji mini, ze sprężynami skróconymi o połowę i mającymi 6 cm. Te trwałe i wygodne materace to doskonałe rozwiązanie dla dorastającego nastolatka i osoby dorosłej. Będą służyć wiele lat i zapewnią optymalny komfort i podparcie sylwetce.

W naszej ofercie posiadamy materace jednostronne jak materac Zonda oraz materac Kaja i materace dwustronne o różnych lub jednakowych twardościach na każdej ze stron. Materace dwustronne to między innymi:

Dobrze dopasowany materac dla dziecka wspiera prawidłowy rozwój układu kostnego, zmniejsza ryzyko powstania wad postawy, umila sen i sprawia, że każdy poranek dziecko rozpoczyna w doskonałym nastroju. Dlatego tak istotne jest dobranie optymalnych parametrów. Inwestycja w materac to inwestycja w zdrowie Twojego dziecka.

Materace dla dzieci

Materac dla dziecka powinien zapewniać komfort i higienę. Dlatego poza wyborem odpowiedniego modelu warto zapoznać się także z dostępnymi wariantami pokrowców. Standardowo wysyłamy materace w pokrowcu niepikowanym Jersey (gramatura wynosi 220 g/m2), ale za odpowiednią dopłatą klienci mają do wyboru również pokrowce pikowane:

  • Aloe Vera (100% polyester, gramatura materiału 210 g/m2 a włókna klimatyzującego 150 g/m2)
  • Silver (100% polyester, gramatura materiału 200 g/m2 a włókna klimatyzującego 150 g/m2)
  • Jersey (100% polyester, gramatura pokrowca 220 g/m2 a włókna 150 g/m2)
  • Bamboo (80% polyester, 15% bawełna, 5% włókna bambusowe, gramatura materiału 200 g/m2 a włókna 150 g/m2)
  • Żakard (75% polyester, 25% polypropylen, gramatura materiału 140 g/m2 a włókna 150 g/m2)
  • Tencel (51% celuloza, 49% polyester, gramatura materiału 220 g/m2 a włókna klimatyzującego 150 g/m2)

Pokrowce można zdjąć i prać, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości nie jest trudne. Wszystkie posiadają suwak wzdłuż dłuższego i krótszego boku, który ułatwia zdejmowanie pokrowca z materaca.

Dowiedz się więcej na temat materacy: