• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace miękkie, miękki materac dla lekkich osób i dla dzieci

Lekkie i filigranowe osoby oraz dzieci, których waga nie przekracza 60 kg komfortowo będą się czuły na miękkiej i przytulnej powierzchni. Dlatego dedykujemy im materace miękkie, z podwójną warstwą pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka Visco Memory otula śpiącego i zapewnia optymalne podparcie sylwetki na każdym jej odcinku.

Dla kogo odpowiednie będą materace miękkie?

Materace miękkie są dedykowane klientom, których waga nie przekracza wartości 60 kg. Wierzchnią warstwę uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Jest to jedyny surowiec, z którego możemy uzyskać taką powierzchnię.

Pianka termoelastyczna Visco Memory reaguje na temperaturę i nacisk. Pod wpływem ciepła ciała mięknie, staje się plastyczna i podatna na formowanie a pod wpływem nacisku dostosowuje się do jego kształtów. Pianka Visco Memory tworzy odlew sylwetki, która delikatnie się w niej zapada. Otula śpiącego, odciąża mięśnie i stawy, optymalnie podpiera kręgosłup. Na miękkim materacu wszelkie uciski są niwelowane, pianka dopasowuje się do każdego centymetra ciała i sprawia, że jest zrelaksowane i odprężone. Krew swobodnie krąży, wszystkie komórki są więc dobrze dotlenione. Organizm jest wypoczęty i skupiony.

Surowce w materacach miękkich

Materac miękki jest delikatny dla wrażliwej sylwetki osób starszych. Ich ciało jest bardziej podatne na siniaki, bolesność czy otarcia, wymaga więc większej troski i dbałości. Materac miękki spełni tę rolę. Pianka Visco Memory jest często stosowana w materacach ortopedycznych. Minimalizuje ryzyko wystąpienia bolesnych odleżyn. Mimo, iż nasze materace nie posiadają certyfikatu ortopedycznego są przyjazne osobom, które dużo czasu spędzają w łóżku, na przykład w czasie rekonwalescencji.

Pianka, z której wykonane są materace miękkie jest odporna na wilgoć, nie namnażają się w niej chorobotwórcze patogeny, jest antyalergiczna, antygrzybiczna i antybakteryjna. Cechuje ją dobra przewiewność, więc materac jest dobrze wentylowany. Materace piankowe występują w prawie każdym typie materaca (podział ze względu na wkład wewnętrzny) czyli wśród nich znajdziemy materace piankowe, materace kieszeniowe oraz materace multipocketowe. Nie występują jedynie z wkładem bonellowym. Wszystkie materace miękkie są dwustronne. Druga strona posiada inną niż miękka powierzchnię. Regularne odwracanie wydłuża żywotność materaca.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024