• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace piankowe, materac z pianki, materac lateksowy

Materace piankowe to lekkie, wygodne i niewysokie produkty, doskonale sprawdzające się w łóżkach dziecięcych. Jeżeli użytkownik niewiele waży, nic nie stoi na przeszkodzie by z materaca piankowego korzystała również osoba dorosła. Materace piankowe to jednak dość ogólna kategoria. Dotyczy nie tylko typu materaca ze względu na jego wkład wewnętrzny, lecz również różnorodnych surowców.

 

Materace piankowe jak wspominaliśmy wyżej, to jedna z kategorii materacy ze względu na typ rdzenia, obok materacy kieszeniowych, materacy multipocketowych oraz materacy bonellowych. Jednak podział tych modeli jest znacznie szerszy i bardziej zróżnicowany, a wynika z różnorodności pianek. W naszej ofercie znajdują się między innymi materace wykonane z gęstej, sprężystej pianki HR. Pianka ta jest trwała i odporna na wgniecenia, szybko powraca do pierwotnej formy dzięki dużej elastyczności. To zasadnicza różnica między nią a pianką termoelastyczną Visco Memory występującą w materacach termoelastycznych. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę i nacisk. Mięknie po ogrzaniu przez ciało i staje się plastyczna, dopasowuje się do kształtu sylwetki pod wpływem jej nacisku.

Na szczególną uwagę zasługuje lateks. To pianka najwyższej jakości, zapewniająca najwyższy komfort, bardzo trwała i odporna na wypracowanie. Lateks ma dużą gęstość wynoszącą aż 60 kg/m3. Jest przewiewny, dobrze odprowadza wilgoć. Materace lateksowe to materace z warstwą lateksu lecz również materace z rdzeniem wykonanym w całości z tego surowca.

Ciekawą budową odznaczają się materace z pianką profilowaną molet oraz materace z profilowaną pianką Visco Memory. Obie charakteryzują się specyficznymi nacięciami, jeszcze bardziej zwiększającymi ich zdolność dopasowania się do kształtu ciała. Nacięcia zwiększają również wentylację wewnątrz warstwy zapobiegając gromadzeniu się w jej wnętrzu wilgoci. I jedna i druga pianka mają liczne wypustki i wgłębienia dające efekt mikromasażu. Delikatnie stymulują układ krwionośny. Dobrze podparty kręgosłup i całe ciało sprawiają, że jest ono rozluźnione i odprężone, znika napięcie i sztywność karku.

Jak widać materace piankowe to bardzo rozległa kategoria ze względu na jej szerokie zastosowanie i liczne, odmienne właściwości. Większość z naszych produktów to modele dwustronne, często o dwóch różnych twardościach i przeważnie o odmiennych surowcach na każdej ze stron. Umożliwia to przetestowanie różnych powierzchni i wybranie tego najbardziej odpowiadającego nam surowca.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023