• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace piankowe, materac z pianki, materac lateksowy

Materace piankowe to lekkie, wygodne i niewysokie produkty, doskonale sprawdzające się w łóżkach dziecięcych. Jeżeli użytkownik niewiele waży, nic nie stoi na przeszkodzie by z materaca piankowego korzystała również osoba dorosła. Materace piankowe to jednak dość ogólna kategoria. Dotyczy nie tylko typu materaca ze względu na jego wkład wewnętrzny, lecz również różnorodnych surowców.

Materace piankowe - idealne dla dzieci

Materace piankowe jak wspominaliśmy wyżej, to jedna z kategorii materacy ze względu na typ rdzenia, obok materacy kieszeniowych, materacy multipocketowych oraz materacy bonellowych. Jednak podział tych modeli jest znacznie szerszy i bardziej zróżnicowany, a wynika z różnorodności pianek. W naszej ofercie znajdują się między innymi materace wykonane z gęstej, sprężystej pianki HR. Pianka ta jest trwała i odporna na wgniecenia, szybko powraca do pierwotnej formy dzięki dużej elastyczności. To zasadnicza różnica między nią a pianką termoelastyczną Visco Memory występującą w materacach termoelastycznych. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę i nacisk. Mięknie po ogrzaniu przez ciało i staje się plastyczna, dopasowuje się do kształtu sylwetki pod wpływem jej nacisku.

Surowce w materacach piankowych

Na szczególną uwagę zasługuje lateks. To pianka najwyższej jakości, zapewniająca najwyższy komfort, bardzo trwała i odporna na wypracowanie. Lateks ma dużą gęstość wynoszącą aż 60 kg/m3. Jest przewiewny, dobrze odprowadza wilgoć. Materace lateksowe to materace z warstwą lateksu lecz również materace z rdzeniem wykonanym w całości z tego surowca.

Ciekawą budową odznaczają się materace z pianką profilowaną molet oraz materace z profilowaną pianką Visco Memory. Obie charakteryzują się specyficznymi nacięciami, jeszcze bardziej zwiększającymi ich zdolność dopasowania się do kształtu ciała. Nacięcia zwiększają również wentylację wewnątrz warstwy zapobiegając gromadzeniu się w jej wnętrzu wilgoci. I jedna i druga pianka mają liczne wypustki i wgłębienia dające efekt mikromasażu. Delikatnie stymulują układ krwionośny. Dobrze podparty kręgosłup i całe ciało sprawiają, że jest ono rozluźnione i odprężone, znika napięcie i sztywność karku.

Jak widać materace piankowe to bardzo rozległa kategoria ze względu na jej szerokie zastosowanie i liczne, odmienne właściwości. Większość z naszych produktów to modele dwustronne, często o dwóch różnych twardościach i przeważnie o odmiennych surowcach na każdej ze stron. Umożliwia to przetestowanie różnych powierzchni i wybranie tego najbardziej odpowiadającego nam surowca.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024