• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace pocketowe, materac kieszeniowy, materac sprężynowy kieszeniowy,

Materace pocketowe charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na wypracowanie i elastycznością. Sprawdzą się zarówno u osób śpiących pojedynczo, ale przede wszystkim u par. Konstrukcja kieszeniowa materaca zapewnia elastyczność punktową, ugina się on tylko w miejscu nacisku doskonale podpierając sylwetkę. 

Materace pocketowe czyli inaczej kieszeniowe

Materace pocketowe to materace z konstrukcją wykonaną z cylindrycznych sprężyn, w ilości 262 szt./m2. Sprężyny umieszczone są w specjalnych, materiałowych kieszonkach, które są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Jednak same sprężyny nie są ze sobą połączone. Pracują niezależnie od siebie, uginając się tylko w miejscu nacisku. Doskonale amortyzują ruchy, sprawiają że efekt falowania jest zniwelowany. Osoba lżejsza nie zsuwa się w kierunku tej cięższej, para nie wybudza się wzajemnie przy zmianie pozycji.

Materace pocketowe doskonale podpierają sylwetkę, dopasowują się do jej kształtu. Konstrukcja materaca jest przewiewna, dobrze wentylowana i dlatego dobrze odparowuje nadmiar wilgoci.

Rodzaje materacy pocketowych

Materace kieszeniowe oraz materace multipocketowe, w przeciwieństwie do materacy bonellowych mają aż trzy warianty wysokości w ramach każdego, pojedynczego modelu. W wersji podstawowej sprężyny maja 12 cm wysokości, w wersji mini zostały skrócone o połowę i mają jedynie 6 cm wysokości. Trzecia wersja to materace max, o podwyższonej wysokości. Sprężyny mają aż 17 cm wysokości czyli są wyższe aż o 5 cm od wariantu podstawowego. Gdzie mają zastosowanie te warianty? Materace mini wykorzystywane są w łóżkach dziecięcych, które mają często niewielką wysokość miejsca pod materac, wybierają je również kierowcy ciężarówek, którym zależy na trwałym i komfortowym materacu, a miejsce w kabinie samochodowej ma mocno ograniczoną powierzchnię. Materace pocketowe lux wybierają osoby, którym zależy na wyższej odległości od podłoża. Należy jednak pamiętać, że ta wersja jest miększa i bardziej elastyczna od dwóch pozostałych. Trzeba to brać pod uwagę przy wyborze materaca, by nie okazało się, że materac jest dla nas zbyt miękki.

Wszystkie materace pocketowe są dwustronne i występują we wszystkich czterech dostępnych twardościach. Znajdziemy wśród nich zarówno materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde i materace bardzo twarde. Występują w różnych kombinacjach twardości, każdy niezdecydowany ma więc większą gwarancję, że uda mu się zakupić model w pełni spełniający jego oczekiwania. Równie różnorodne są surowce, które możemy wybrać samodzielnie.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024