• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace bardzo twrade, bardzo twardy materac, materac z bardzo twardą powierzchnią

Materace bardzo twarde to najtwardsze modele materacy na rynku. Wytrzymują naprawdę duże ciężary, sięgające ponad 120 kg. Są stabilne, sztywne i twarde. Warstwa bardzo twarda wykonana jest z podwójnej warstwy kokosowej. W niektórych modelach zastosowano dodatkowo jeszcze warstwę końskiego włosia.

Materace bardzo twarde - dla osób o wadze powyżej 120 kg

Materace bardzo twarde są wykonane z podwójnej warstwy kokosowej. W niektórych modelach dodatkową warstwą jest końskie włosie, stabilizujące całą konstrukcję. Ten najtwardszy stopień twardości dedykowany jest osobom, których waga przekracza 120 kg. Materace bardzo twarde zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Pamiętajmy jednak, że warstwa kokosowa i końskie włosie odznaczają się niewielką sprężystością i po pewnym czasie dopasowują się do kształtu sylwetki, co może u niektórych powodować pewien dyskomfort.

Kupując materac bardzo twardy zwróćmy uwagę na typ wkładu wewnętrznego. Najlepiej sprawdzą się materace pocketowe lub materace multipocketowe, w których każda sprężyna umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce. Osoba ciężka dzieląc materac z lżejszą, nie powoduje u niej dyskomfortu zapadając się głębiej w materac. Ta lżejsza nie zsuwa się w jej kierunku, ponieważ materac kieszeniowy odznacza się dużą elastycznością punktową i poszczególne sprężyny pracują niezależnie od siebie, uginając się tylko w miejscu nacisku. Czyli mechanizm działania jest zupełnie przeciwny jak w materacu bonellowym. Najmniej odpowiednim wyborem jest materac piankowy, który bardzo szybko wyrobi się pod dużym ciężarem.

Surowce stosowane w materacach bardzo twardych

Warstwa kokosowa utwardzająca materac wykonana jest włókien łupiny orzecha kokosowego. Ma właściwości antybakteryjne, antyalergiczne i antygrzybiczne. Te cechy zawdzięcza dużej ilości soli mineralnych zawartych w łupinie. Stanowią one naturalną barierę dla szkodliwych patogenów, chroniąc wnętrze owocu przed ich wnikaniem. Warstwa kokosowa jest odporna na wilgoć, co dodatkowo zabezpiecza materac przed rozwojem chorobotwórczych mikroorganizmów. Warstwą wspomagającą w niektórych modelach jest końskie włosie. Pozyskiwane jest z końskiej grzywy lub ogona. Przechodzi proces oczyszczania z odzwierzęcych biokomponentów, dzięki czemu nie uczula i jest bezpieczne dla alergików. Ma właściwości higroskopijne czyli szybko wchłania nadmiar wilgoci i odparowuje ją do otoczenia.

Materace bardzo twarde są sztywne i odporne na duże ciężary. W połączeniu z odpowiednim wkładem zapewnią stabilne podparcie ciężkiej sylwetki.Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024