UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 7.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 120x200 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Podział materacy 120x200 cm ze względu na twardość i wagę ułatwia dokonanie właściwego wyboru, jeżeli chodzi o dobre wsparcie kręgosłupa oraz komfortowe warunki snu. Materace dzielimy na: miękkie (do wagi 60 kg), średnio twarde (dla wagi 60-100 kg), twarde (dla wagi powyżej 100 kg) oraz bardzo twarde (dla wagi przekraczającej 120 kg).

Wybierz idealny materac 120x200 cm

 

Chcesz się cieszyć spokojnym i relaksującym snem? Wybierz jeden z naszych komfortowych materacy 120x200 cm. Oferta jest bogata i ciekawa. Jej różnorodność pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do każdego klienta. I tego małego i tego dużego. I lekkiego i ciężkiego. Gustującego w materacach 115x200 cm piankowych i sprężynowych.

Oferujemy materace 120x200 cm najwyższej jakości

Dbamy o wygodę i bezpieczeństwo naszych klientów. Materace 125x200 cm produkujemy z certyfikowanych, najwyższej jakości surowców. Satysfakcja osób, które nam zaufały jest dla nas bezcenna. Chętnie pomagamy przy wyborze najodpowiedniejszego modelu, służąc doświadczeniem i wiedzą. Od czego zacząć wybór materaca? Od określenia najważniejszego parametru czyli twardości materaca. Nasze produkty podzieliliśmy według czterostopniowej skali na:

Jak widać każdej z tych powierzchni przypisano konkretny przedział wagowy, który nakieruje nas na odpowiednią twardość. Jednak to nie jedyny parametr, który powinniśmy wziąć pod uwagę.

Wybór rdzenia materaca 120x200 cm

Materace zbudowane są z wkładu wewnętrznego (inaczej rdzenia), warstw zewnętrznych oraz pokrowca. Istotny wpływ na trwałość materaca ma rdzeń. Do najmniej trwałych i odpornych na wgniecenia zaliczamymaterace 130x200 cm piankowe (z pianki T25 lub wysokoelastycznej HR). Są jednak odpowiednie dla dzieci, przy tym lekkie, przewiewne i bardzo komfortowe. Dla osób cięższych, którym zależy na piankowym rdzeniu przeznaczone są materace z rdzeniem lateksowym. Są to materace luksusowe, bardzo wygodne i odporne na intensywną eksploatację. Cechują się dobrą przewiewnością, są raczej chłodne w odczuciu. Organizm się na nich nie poci. Mają elastyczność punktową, jak wszystkie materace piankowe i dzięki temu zapewniają komfort parom, nie występuje na nich efekt falowania. Pozostałe rodzaje wkładu wewnętrznego to rdzeń bonellowy oraz konstrukcje kieszeniowe. Materac bonellowy ma połączone ze sobą sztywnym drutem sprężyny w kształcie klepsydry. Cechuje się elastycznością powierzchniową, ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie sprężyny. Nie posiada stref twardości, dlatego niektórzy wybierają go jako materac przejściowy dla rozwijającego się nastolatka. Dużym komfortem odznaczają się materace kieszeniowe. Wykonane są z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszonkach i pracujących niezależnie. Dzielimy je na materace pocektowe (262 szt/m2 sprężyn) oraz multipocketowe (510 szt/m2 sprężyn). Każdy model kieszeniowy występuje w standardowej wysokości sprężyn czyli 12 cm oraz w wersji mini (sprężyny o wysokości 6 cm) i max (sprężyny o wysokości 17 cm).

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023