• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace z końskim włosiem, materac z końskim włosiem czyli bardzo twarda warstwa zewnętrzna

Końskie włosie jest surowcem naturalnym, pozyskiwanym z grzywy lub ogona. Jej zadaniem jest utwardzenie materaca. Występuje jako warstwa dodatkowa w materacach bardzo twardych, zawsze w parze z podwójną warstwą kokosową. Materace z końskim włosiem dedykujemy osobom o wadze przekraczającej 120 kg.

Materace z końskim włosiem - idealne dla osób o wadze powyżej 120 kg

Materace z końskim włosiem mają bardzo twardą powierzchnię oznaczoną symbolem H4. Końskie włosie to dodatkowa warstwa nałożona na podwójną warstwę kokosową. Usztywnia i stabilizuje powierzchnię, ma także inne, dodatkowe cechy. Końskie włosie jest surowcem naturalnym i mimo odzwierzęcego pochodzenia jest bezpieczne dla alergików. Przechodzi proces oczyszczania z wszystkich odzwierzęcych komponentów. Nie uczula.

Warstwa końskiego włosia ma sztywną i zwartą konstrukcję. Podczas produkcji warstwy długie włosie jest mocna ściskane, przez co płyny nie wnikają do wnętrza. Materace z tym surowcem cechują się doskonałą odpornością na zawilgocenie. Są higroskopijne czyli szybko wchłaniają nadmiar wilgoci i odparowują do otoczenia. To duży walor dla osób, które borykają się z nadmierną potliwością.

Zalety końskiego włosia w materacach

Brak wilgoci we wnętrzu materaca sprawia, że chorobotwórcze mikroorganizmy nie posiadają sprzyjających warunków do rozwoju. We wnętrzu materaca nie gromadzą się szkodliwe patogeny jak bakterie, grzyby i pleśnie. Wnętrze materaca jest dobrze wentylowane i choć końskie włosie samo w sobie nie jest materiałem antybakteryjnym, to właśnie jego właściwości fizyczne tworząc specyficzne środowisko nie pozwalają na rozwój mikrobów.

Jeżeli Twoja waga przekracza 120 kg lub ze względów zdrowotnych powinieneś spać na twardym podłożu, materac z końskim włosiem będzie bardzo dobrym wyborem. Końskie włosie nie występuje w materacach twardych, materacach średnio twardych ani materacach miękkich. Materace z końskim włosiem to materace kieszeniowe i materace multipocketowe.

Materace z końskim włosiem na konstrukcji kieszeniowej zapewniają optymalne wsparcie całej sylwetki. Dobrze podpierają kręgosłup, gwarantują wygodny i komfortowy sen osobom otyłym i z nadwagą oraz tym z dolegliwościami kręgosłupa i lubiącym sztywne i twarde podłoże. Pamiętajmy jednak by tak dobierać twardość materaca by nie wywoływała bólu w odcinku lędźwiowym i nie powodowała ucisków, które mogą powodować drętwienie i bóle kończyn.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 21.05.2024