• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace kokosowe, materace z kokosem, kokosowy materac

Materace kokosowe zaliczamy do materacy twardych. Warstwa kokosowa tworzy odporną na duże obciążenia powierzchnię. Jest sztywna, zwarta i mocna. Ma grubość około 0,5 - 0,6 cm i charakterystyczny brązowy kolor. Materace kokosowe posiadają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Przeznaczone są dla osób o wadze przekraczającej 100 kg.

Materace kokosowe - dla osób lubiących twarde materace

Dla osób, których waga przekracza 100 kg oraz tych, którzy lubią spać na twardej powierzchni przygotowaliśmy ofertę materacy z warstwą kokosową. Materace kokosowe mają sztywną, zbitą strukturę wykonaną z włókien łupiny orzecha kokosowego, które są sprasowane i poddane procesowi lateksowania. Włókna zawierają dużą ilość soli mineralnych, które naturalnie chronią owoc przed wnikaniem szkodliwych patogenów jak bakterie, wirusy i grzyby. Cechę tą automatycznie przejmuje mata kokosowa. Dzięki temu materace są antybakteryjne i antygrzybiczne, są bezpieczne dla alergików, nie uczulają.

Materace kokosowe są odporne na wilgoć, dzięki temu nie posiadają środowiska sprzyjającego rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Są przewiewne i dobrze wentylowane. Właściwości higroskopijne materaca oznaczają, że wchłania on ewentualny nadmiar wilgoci i szybko oddaje do otoczenia. Komfortowo będą się na niej czuć osoby mające problem z nadmierną potliwością. Alternatywą dla materacy kokosowych są materace z trawą morską. One również nadają powierzchni twardość i posiadają podobne właściwości.

Rodzaje surowców w materacach kokosowych

Materace kokosowe gwarantują stabilne podparcie kręgosłupa, są doceniane przez osoby mające dolegliwości bólowe w różnych odcinkach kręgosłupa. Osoba ciężka nie zapada się w materacu, choć należy pamiętać, że warstwa kokosowa jest mało sprężysta i elastyczna i po pewnym czasie, zwłaszcza nieprawidłowo użytkowana, może dopasować się do kształtu sylwetki osoby śpiącej. Pamiętajmy by użytkować materac zgodnie z zaleceniami i zapewnić odpowiedni stelaż (podparcie).

Materace twarde z warstwą kokosową to materace kieszeniowe, materace multipocketowe, materace piankowe i materace bonellowe. Są dostępne dla każdego, niezależnie od upodobań czy zasobności portfela.

Materace kokosowe to w przeważającej ilości materace dwustronne. Drugą stronę mogą stanowić materace z pianką wysokoelastyczną HR, z warstwą lateksu czy na przykład materace termoelastyczne. Kombinacja twardości i zastosowanych surowców jest bardzo różnorodna.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024