• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace z trawą morską, materac z trawy morskiej, trawa morska w materacach

Materace z trawą morską to materace twarde, dedykowane dla osób o wadze przekraczającej 100 kg. Mają zwartą, sztywną powierzchnię gwarantującą doskonałe podparcie dla całej sylwetki. Wspierają kręgosłup i utrzymują we właściwej pozycji ciało osoby ciężkiej. Trawa morska jest przyjazna alergikom, nie uczula.

Materace z trawą morską - dla osób o wadze powyżej 100 kg

Materace z trawą morską zaliczamy do materacy naturalnych i ekologicznych. Trawa morska tworzy na powierzchni materaca twardą warstwę. Jest to kilka gatunków alg morskich, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Miejsce występowania sprawia, że algi są bogate w cenny pierwiastek jod, który bierze udział w prawidłowej pracy tarczycy, serca, wątroby i narządów płciowych oraz we właściwym rozwoju komórek u dzieci. W minimalnych ilościach trafia on wraz z trawą morską do materaca. Stopniowo, w niewielkich ilościach przez pewien czas uwalnia się z niego mając pozytywny wpływ na samopoczucie alergików i astmatyków.

Naturalne surowce w materacach z trawą morską

Przed umieszczeniem w materacu trawa morska jest wysuszana. Lekka i przewiewna zapewnia doskonałą wentylację materaca. W warstwie nie gromadzą się bakterie, grzyby i pleśnie oraz nie namnażają roztocza. Materace z trawą morską są odporne na wilgoć, jej nadmiar szybko odparowują sprawiając, że osoby, które intensywnie się pocą odczuwają komfort psychiczny i fizyczny podczas wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że nawet najodporniejsze surowce narażone na długotrwały kontakt z wodą lub wilgocią, po pewnym czasie mogę pleśnieć czy szybko się zniszczyć. Materace z trawą morska mają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne.

Bardzo istotne, by odpowiednio dobrać twardość materaca. Zbyt twardy może powodować bolesność i sztywność po wstaniu z łóżka, uczucie „połamania”, napięcie mięśni oraz bóle kręgosłupa. Właściwie dobrany sprawi, że sylwetka będzie odpowiednio wsparta. Materace twarde polecamy osobom o wadze przekraczającej 100 kg.

Kiedy używamy trawą morską w materacach?

Materace z trawy morskiej są higieniczne. Osoby wrażliwe na alergeny, z atopowym zapaleniem skóry czy alergiami mogą bezpiecznie użytkować materac.

Zarówno materace piankowe jak i materace pocketowe i materace bonellowe występują z warstwą trawy morskiej. Najczęściej są to materace dwustronne, w bardzo zróżnicowanych kombinacjach twardości oraz z zastosowaniem różnych materiałów. Często materace z trawy morskiej są z drugiej strony materacami lateksowymi lub materacami termoelastycznymi lub mają warstwę pianki wysokoelastycznej HR.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024