• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 145x195 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Wiele wariantów do wyboru, bardzo zróżnicowany asortyment materacy 145x195 cm. Oferujemy modele na konstrukcji piankowej oraz sprężynowej, od miękkich po bardzo twarde. Zapoznaj się z właściwościami poszczególnych, wykorzystywanych w budowie surowców. Dobierz model do swojej wagi i potrzeb.

Który materac 145x195 cm będzie odpowiedni dla Ciebie?

 

Liczysz na udany zakup materaca 145x195 cm? Z nami się nie zawiedziesz. Gwarantujemy najwyższą jakość i profesjonalne doradztwo. Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Materac 145x195 cm to zakup na kilka lat musi więc być dobrze przemyślany i zapewniać niezbędny komfort.

Cztery twardości materaca 145x195 cm

Każdy z nas jest inny. Mamy różne preferencje i upodobania, możemy się różnić także oczekiwaniami odnośnie powierzchni do snu. Są jednak pewne standardy, które gwarantują odpowiedni poziom komfortu. Z tego powodu podzieliliśmy materace 140x195 cm według czterostopniowej skali i każdemu przypisaliśmy odpowiedni przedział wagowy. Skala materacy przedstawia się tak:

Dlaczego odpowiednio dobrana twardość ma tak duże znaczenie? Zbyt twardy materac 150x195 cm może być przyczyną utrudnionego przepływu krwi i tym samym drętwienia kończyn, zbyt miękki materac sprawi, że kręgosłup będzie wyginał się w pałąk co może generować występowanie różnego rodzaju dolegliwości.

Poziom komfortu a typ materaca 145x195 cm

Czy rdzeń materaca może mieć wpływ na odczuwany komfort? Oczywiście. Do najbardziej komfortowych i luksusowych materacy zaliczamy materace lateksowe. Są wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej. Charakteryzują się dużą sprężystością i przewiewnością. Są odporne na wgniecenia, perfekcyjnie podtrzymują sylwetkę. Materace piankowe wykonane z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR są wygodne jednak znacznie mniej odporne na wypracowanie, dlatego polecamy je głównie dzieciom. Solidniejsze wsparcie niewielkim kosztem zapewnią znane od lat materace bonellowe charakteryzujące się elastycznością powierzchniową. Jeżeli szukasz lepszego rozwiązania zachęcamy do zapoznania się z ofertą materacy pocketowych i materacy multipocketowych. Są wykonane z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach. Pracują niezależnie od siebie doskonale podpierając ciało. Dzięki elastyczności punktowej osoby, które dzielą materac nie wybudzają się wzajemnie przy zmianie pozycji lub wstawaniu. Na materacu nie występuje efekt falowania.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023