• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace 90x125 cm

Wygodny materac 90x125 cm to najważniejszy element sypialni. W swojej ofercie posiadamy materace piankowe, sprężynowe (bonellowe, kieszeniowe, multipocket) i lateksowe. Jeśli chcesz, aby Twój sen był przyjemny i spokojny sprawdź i kup jeden z naszych komfortowych materacy 90x125 cm.

Luksusowy materac 90x125 cm dla każdego

 

Każdy z nas marzy o komfortowym materacu 90x125 cm na którym spokojnie prześpi każdą noc. Choć na jakość snu wpływa wiele niezależnych od siebie czynników, to wygodna powierzchnia do spania z pewnością wpłynie na nią pozytywnie. Jak dobrać odpowiednią twardość materaca i na jaką konstrukcję się zdecydować, by zagwarantować sobie najlepsze warunki do odpoczynku.

Konstrukcja materaca 90x125 cm a jego trwałość

Materace różnią się nie tylko rozmiarem i wysokością, ale również budową. Ze względu na wkład wewnętrzny wyróżniamy kilka rodzajów: materace piankowe, materace lateksowe, materace bonellowe oraz materace kieszeniowe (podzielone dodatkowo według ilości sprężyn na pocketowe z 262 szt/m2 oraz multipocketowe z 510 szt/m2). Typ rdzenia ma wpływ na trwałość materaca 85x125 cm oraz jego odporność na wypracowanie i obciążenia. Każdy wyróżnia się odmiennymi cechami i warto je poznać przed dokonaniem wyboru. Materace sprężynowe czyli bonellowe oraz kieszeniowe zaliczamy do najtrwalszych materacy. Dobrze wspierają sylwetkę, dopasowują się do jej krzywizn i są odporne nawet na dużą wagę. Różnią się rodzajem sprężyny. Te bonellowe mają kształt klepsydry i są połączone sztywnym drutem, te kieszeniowe mają cylindryczny kształt, są umieszczone w materiałowych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Osoby ważące ponad 100 kg powinny rozważyć wybór materaca multipocketowego ze względu na jego podwojoną liczbę sprężyn i większą sztywność. Na dużą uwagę zasługują również materace 95x125 cm wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej. Perfekcyjnie wspierają ciało, są sprężyste, dobrze wentylowane i znoszą duże obciążenia. Nawet ciężki miłośnik piankowych modeli nie musi rezygnować z ulubionego typu materaca. Osoby lekkie oraz dzieci mogą wybrać materac piankowy wykonany z pianki wysokoelastycznej HR lub T25 (wybór surowca należy do klienta). Przy niskiej wadze użytkownika gęstość materiału jest wystarczająca i zapewni komfortowy sen i dobre warunki wypoczynku.

Jak dobrać twardość materaca 90x125 cm

Twardość materaca powinna być dobrana do wagi użytkownika, gdyż dzięki temu zapewni odpowiednie podparcie całej sylwetce. Zbyt twarda powierzchnia może powodować poranne uczucie „połamania”, drętwienie nóg i rąk poprzez utrudnione krążenie i bolesność kości. Materac zbyt miękki będzie powodował wyginanie kręgosłupa w pałąk, jego bolesność i zwiększone ryzyko wystąpienia zwyrodnień. W celu jak najlepszego dopasowania materaca podzieliliśmy nasze produkty według czterostopniowej skali:

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024