• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace o długości 155 cm | Zdrowy i komfortowy sen

Niezależnie od tego czy wybierasz materac w standardowym rozmiarze czy w niestandardowym o długości 155 cm wyprodukujemy go dla Ciebie w ciągu 3 dni roboczych. Nasze produkty cechuje wysoka jakość oraz trwałość. Używamy tylko certyfikowanych surowców, bezpiecznych dla dzieci i alergików.

 

Każdy z nas marzy o komfortowym materacu, na którym spokojnie prześpi każdą noc. Choć na jakość snu wpływa wiele niezależnych od siebie czynników, to wygodna powierzchnia do spania z pewnością wpłynie na nią pozytywnie. Jak dobrać odpowiednią twardość materaca i na jaką konstrukcję się zdecydować, by zagwarantować sobie najlepsze warunki do odpoczynku.

Konstrukcja materaca o długości 155 cm a jego trwałość

Materace o długości 150 cm różnią się nie tylko rozmiarem i wysokością, ale również budową. Ze względu na wkład wewnętrzny wyróżniamy kilka rodzajów: materace piankowe, materace lateksowe, materace bonellowe oraz materace kieszeniowe (podzielone dodatkowo według ilości sprężyn na pocketowe z 262 szt/m2 oraz multipocketowe z 510 szt/m2). Typ rdzenia ma wpływ na trwałość materaca o długości 160 cm oraz jego odporność na wypracowanie i obciążenia. Każdy wyróżnia się odmiennymi cechami i warto je poznać przed dokonaniem wyboru. Materace sprężynowe czyli bonellowe oraz kieszeniowe zaliczamy do najtrwalszych materacy. Dobrze wspierają sylwetkę, dopasowują się do jej krzywizn i są odporne nawet na dużą wagę. Różnią się rodzajem sprężyny. Te bonellowe mają kształt klepsydry i są połączone sztywnym drutem, te kieszeniowe mają cylindryczny kształt, są umieszczone w materiałowych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Osoby ważące ponad 100 kg powinny rozważyć wybór materaca multipocketowego ze względu na jego podwojoną liczbę sprężyn i większą sztywność. Na dużą uwagę zasługują również materace  wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej. Perfekcyjnie wspierają ciało, są sprężyste, dobrze wentylowane i znoszą duże obciążenia. Nawet ciężki miłośnik piankowych modeli nie musi rezygnować z ulubionego typu materaca. Osoby lekkie oraz dzieci mogą wybrać materac piankowy wykonany z pianki wysokoelastycznej HR lub T25 (wybór surowca należy do klienta). Przy niskiej wadze użytkownika gęstość materiału jest wystarczająca i zapewni komfortowy sen i dobre warunki wypoczynku.

Jak dobrać twardość materaca o długości 155 cm

Twardość materaca powinna być dobrana do wagi użytkownika, gdyż dzięki temu zapewni odpowiednie podparcie całej sylwetce. Zbyt twarda powierzchnia może powodować poranne uczucie „połamania”, drętwienie nóg i rąk poprzez utrudnione krążenie i bolesność kości. Materac zbyt miękki będzie powodował wyginanie kręgosłupa w pałąk, jego bolesność i zwiększone ryzyko wystąpienia zwyrodnień. W celu jak najlepszego dopasowania materaca podzieliliśmy nasze produkty według czterostopniowej skali:

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 21.05.2024