UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 7.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 120x150 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Funkcjonalny materac 120x150 cm dla dziecka ma dwie strony nadające się do użytku. Najlepiej, gdy są to powierzchnie o różnym stopniu twardości na każdej ze stron. Ponieważ dziecko rośnie lub zmieniają się jego preferencje, warto mieć alternatywę bez potrzeby kupowania nowego materaca.

Dla kogo będzie odpowiedni materac 120x150 cm?

 

Materace w rozmiarze 120x150 cm znajdą zastosowanie zarówno w pokoju dziecka jak i w sypialni osoby dorosłej. Z pewnością jednak poza rozmiarem niewiele będzie je łączyć. Parametry materaca powinny być dopasowane do wagi oraz preferencji użytkownika. Do wyboru między innymi twardość materaca oraz typ wkładu wewnętrznego. Wszystkie materace podzielone są na cztery kategorie twardości, do których dopasowane są odpowiednie przedziały wagowe. Poniżej podział materacy:

  • materace miękkie – dla wagi nie przekraczającej 60 kg

  • materace średnio twarde – dla wagi w przedziale 60-100 kg

  • materace twarde – dla wagi powyżej 100 kg

  • materace bardzo twarde – dla wagi przekraczającej 120 kg

Materac 120x150 cm dla osoby lekkiej

Dzieci, nastolatki oraz osoby dorosłe, których waga nie przekracza 60 kg powinny się czuć komfortowo na materacu miękkim, który jest do takiej wagi przypisany. Powierzchnia uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materac 115x150 cm średnio twardy to rozwiązanie dla osób preferujących nieco twardsze powierzchnie. Ta kategoria materacy jest bardzo zróżnicowana, jest również jedną z najczęściej wybieranych. Materace średnio twarde mogą mieć powierzchnię wykonaną z pianki visco memory, lateksu, pianki T25 lub pianek moletowanych. Właściwości materaca termoelastycznego różnią się od właściwości materaca 125x150 cm lateksowego. By w pełni wykorzystać cechy poszczególnych surowców należy je wcześniej poznać.

Materac 120x150 dla osób cięższych

Jeżeli Twoja waga przekracza wartość 100 kg zalecamy wybór materaca twardego lub bardzo twardego. Warstwa twarda wykonana jest z kokosa lub trawy morskiej (to klient o tym decyduje) natomiast warstwa bardzo twarda z podwójnej warstwy kokosowej oraz w niektórych modelach z dodatkowo z warstwy końskiego włosia, które usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję. Osoba ciężka powinna także wybrać materac na konstrukcji sprężynowej. W przypadku pojedynczego łóżka może to być zarówno materac kieszeniowy jak i tańszymaterac bonellowy.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023