• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 130x240 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Należysz do wysokich osób i do tej pory męczyłeś się na krótkim materacu? Na szczęście mamy dla Ciebie rozwiązanie w postaci komfortowego materaca 130x240 cm. To właśnie z myślą o takich osobach jak Ty wdrożyliśmy do naszej oferty niestandardowe rozmiary materacy. Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Dla kogo materac 130x240 cm będzie odpowiedni?

 

Liczysz na udany zakup materaca 130x240 cm? Z nami się nie zawiedziesz. Gwarantujemy najwyższą jakość i profesjonalne doradztwo. Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Materac 130x240 cm to zakup na kilka lat musi więc być dobrze przemyślany i zapewniać niezbędny komfort.

Cztery twardości materaca 130x240 cm

Każdy z nas jest inny. Mamy różne preferencje i upodobania, możemy się różnić także oczekiwaniami odnośnie powierzchni do snu. Są jednak pewne standardy, które gwarantują odpowiedni poziom komfortu. Z tego powodu podzieliliśmy materace 125x240 cm według czterostopniowej skali i każdemu przypisaliśmy odpowiedni przedział wagowy. Skala materacy przedstawia się tak:

Dlaczego odpowiednio dobrana twardość ma tak duże znaczenie? Zbyt twardy materac 135x240 cm może być przyczyną utrudnionego przepływu krwi i tym samym drętwienia kończyn, zbyt miękki materac sprawi, że kręgosłup będzie wyginał się w pałąk co może generować występowanie różnego rodzaju dolegliwości.

Poziom komfortu a typ materaca 130x240 cm

Czy rdzeń materaca może mieć wpływ na odczuwany komfort? Oczywiście. Do najbardziej komfortowych i luksusowych materacy zaliczamy materace lateksowe. Są wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej. Charakteryzują się dużą sprężystością i przewiewnością. Są odporne na wgniecenia, perfekcyjnie podtrzymują sylwetkę. Materace piankowe wykonane z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR są wygodne jednak znacznie mniej odporne na wypracowanie, dlatego polecamy je głównie dzieciom. Solidniejsze wsparcie niewielkim kosztem zapewnią znane od lat materace bonellowe charakteryzujące się elastycznością powierzchniową. Jeżeli szukasz lepszego rozwiązania zachęcamy do zapoznania się z ofertą materacy pocketowych i materacy multipocketowych. Są wykonane z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach. Pracują niezależnie od siebie doskonale podpierając ciało. Dzięki elastyczności punktowej osoby, które dzielą materac nie wybudzają się wzajemnie przy zmianie pozycji lub wstawaniu. Na materacu nie występuje efekt falowania.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023