• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 165x230 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego materaca 165x230 cm skontaktuj się z nami, napisz lub zadzwoń. Chętnie udzielimy Ci praktycznych porad, dzięki którym wybierzesz materac zapewniający optymalne warunki wypoczynku, model wygodny i trwały.

Nowoczesne materace 165x230 cm dla każdego

 

Przez wiele długich lat funkcjonowała w przestrzeni publicznej teoria, że najzdrowsza dla naszego kręgosłupa jest twarda powierzchnia materaca 165x230 cm. Dziś wiemy, że powinniśmy ją dobierać do wagi użytkownika, ponieważ zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki materac mogą powodować szereg dolegliwości jak ból kręgosłupa czy cierpnięcie rąk i nóg. W poniższym artykule przedstawimy czytelny podział materacy 160x230 cm ze względu na twardość oraz wskażemy przedziały wagowe im przypisane.

Twardość materaca 165x230 cm dobrana do wagi.

Podział materacy ze względu na twardość ma cztery stopnie. Wyróżniamy materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Dzieci oraz osoby lekkie wyśpią się doskonale na materacu miękkim, o ile ich waga nie przekracza 60 kg. Powyżej tej granicy lepszym wyborem będą materace średnio twarde przeznaczone dla grupy osób ważących od 60 do 100 kg. Mocniejszego wsparcia czyli materaca twardego będą potrzebować osoby o wadze 100 kg i więcej, natomiast jeżeli waga przekracza wartość 120 kg powinniśmy wybrać materac bardzo twardy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj rdzenia. Materace piankowe mają ograniczoną odporność na wygniatanie. Po przeciwnej stronie znajdują się materace lateksowe, wyjątkowo trwałe, sprężyste i gwarantujące najwyższy poziom komfortu. Wśród modeli sprężynowych wyróżniamy materace bonellowe z elastycznością powierzchniową oraz materace pocketowe i materace multipocketowe z elastycznością punktową.

Podział materacy 165x230 cm ze względu na rodzaj materiału

Nasze materace 170x230 cm wykonane są z certyfikowanych, wysokojakościowych surowców. Poszczególne rodzaje posiadają indywidualne cechy nadające charakterystyczne właściwości materacom. Materace termoelastyczne z podwójną pianką visco memory to materace miękkie. Pojedyncza warstwa visco memory występuje w materacach średnio twardych. Do tej grupy zaliczamy jeszcze materace profilowane molet i materace profilowane visco memory, materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR, materace z warstwą lateksu. Materace twarde to materace kokosowe oraz materace z trawą morską a bardzo twarde to materac z końskim włosiem (nie każdy model) i podwójną warstwą kokosową.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023