• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 175x190 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Masz łóżko w nietypowym rozmiarze? Pasuje do niego jedynie materac 175x190 cm? U nas kupisz go bez problemu, w każdym rodzaju i w każdej twardości. Oferujemy materace piankowe i sprężynowe, od miękkich po bardzo twarde. Zadzwoń i zamów a my wyprodukujemy go dla Ciebie w ciągu 3 dni roboczych i przekażemy firmie transportowej.

Dla kogo materac 175x190 cm będzie idealny?

 

Zakup nowego materaca to rzadki, ale dość kosztowny wydatek. Ponieważ materac 175x190 cm ma nam służyć kilka lat powinien być komfortowy i trwały. Zależy to od kilku czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając ostateczny model. Istotna jest twardość materaca 180x190 cm, jego rdzeń oraz rodzaj użytych materiałów.

Wybierz materac 175x190 cm o odpowiedniej twardości

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak duży wpływ na odczuwany komfort ma twardość materaca. Źle dobrana może przyczynić się do powstawania licznych dolegliwości jak bóle kręgosłupa, pleców, drętwienie kończyn wywołane uciskiem zbyt twardej powierzchni na naczynia krwionośne czy nawet utrudniać zasypianie. Dlatego warto dobrać ją do swojej wagi. W tym celu podzieliliśmy materace 170x190 cm według czterostopniowej skali na:

  • materace miękkie – waga nie powinna przekraczać 60 kg, wykonane z podwójnej warstwy pianki visco memory (materace termoelastyczne, dostępne również z pojedynczą warstwą w grupie materacy średnio twardych)

  • materace średnio twarde – waga 60-100 kg, najbardziej rozbudowana oferta, wśród której znajdują się materace z lateksem, materace profilowane molet, materace profilowane visco memory, materace z pianką wysokoelastyczna HR lub pianką T25

  • materace twarde – waga przekraczająca 100 kg, należą do nich materace kokosowe oraz materace z trawą morską

  • materace bardzo twarde – waga powyżej 120 kg , materace wykonane z podwójnej warstwy kokosowej oraz materace z końskim włosiem jako warstwą dodatkową

Co wpływa na trwałość materaca 175x190 cm?

Ważnym elementem każdego materaca 175x190 cm jest jego rdzeń. Gwarantuje dobre wsparcie sylwetki, odpowiada za trwałość i stabilność materaca. By dobrze spełniał swoją rolę należy go również dopasować do wagi ciała. Osoby najlżejsze oraz dzieci otrzymają odpowiednie wsparcie na materacu piankowym, należy jednak pamiętać że ma on ograniczoną odporność na ugniatanie i po jakimś czasie się wypracuje. Osoby cięższe powinny poszukać wsparcia na modelach sprężynowych. Do wyboru materace bonellowe, materace pocketowe oraz materace multipocketowe. Coraz większą popularnością cieszą się również luksusowe materace lateksowe, sprężyste, bardzo komfortowe i odporne na duże ciężary.

BLACK WEEK: Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.11.2023