• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 75x230 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Twoje łóżko ma nietypowy wymiar, więc potrzebujesz równie niestandardowego materaca 75x230 cm? U nas kupisz go w każdej z czterech twardości, w każdym rodzaju rdzenia. Wierzchnie warstwy materaca wykonane są z różnorodnych materiałów takich jak: lateks, pianka wysokoelastyczna HR, pianka T25, kokos, trawa morska, końskie włosie czy pianka moletowana i pianka termoelastyczna visco memory.

Nowoczesne materace 75x230 cm dla każdego

 

Sprzedajemy materace 75x230 cm czyli w niestandardowych rozmiarach. Stanowią one stałą ofertę naszego asortymentu. Posiadamy modele różniące się długością i szerokością o 5 cm, co daje znacznie większe możliwości optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Każdy rozmiar dostępny jest we wszystkich opcjach oferowanych przez nasz sklep czyli w czterech twardościach i kilku typach rdzenia. Materiały, z których produkujemy materace 70x230 cm są certyfikowane i odznaczają się najwyższą jakością, klasyfikując nasze produkty do grupy materacy o wysokim standardzie. Wybór materaca powinien być przemyślany, gdyż jest to często zakup kosztowny i na długie lata, parametry powinny więc gwarantować komfortowy wypoczynek.

Dobierz twardość materaca 75x230 cm do wagi

W celu ułatwienia wyboru twardości podzieliliśmy materace 80x230 cm według czterostopniowej skali. Każdej z twardości przypisano przedział wagowy, według którego jesteśmy w stanie określić, która powierzchnia da najlepsze wsparcie naszej sylwetce i zagwarantuje największy komfort. Podział przedstawia się następująco:

Stopień twardości osiągamy poprzez zastosowanie odpowiednich surowców. Za twardą powierzchnię materaca75x230 cm odpowiada warstwa kokosowa lub trawa morska. Materace termoelastyczne z podwójnej pianki visco memory to materace miękkie. Najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde, do których zaliczamy materace z pianką profilowaną molet, materace z pianką profilowaną visco memory, materace lateksowe oraz materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR. Materace z podwójną warstwą kokosową i materace z końskim włosiem to materace bardzo twarde.

Rodzaje wkładów wewnętrznych w materacach 75x230 cm

Materace 75x230 cm dzielimy ze względu na rodzaj rdzenia na materace bez wkładu sprężynowego czyli materace piankowe oraz materace sprężynowe. Te pierwsze wykonane są z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR (klient decyduje, który surowiec wybiera) oraz wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej czyli materace lateksowe. Materace sprężynowe dzielimy na bonellowe oraz kieszeniowe. Materace bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie walca, połączonych ze sobą za pomocą sztywnego drutu. Pracują zależnie jedna od drugiej a ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany. Drugi typ czyli materace kieszeniowe dzielimy na materace pocketowe (sprężyny w ilości 262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (sprężyny w ilości 510 szt/m2). Sprężyny w materacach kieszeniowych mają cylindryczny kształt, umieszczone są w materiałowych kieszonkach, pracują niezależnie i uginają się tylko w miejscu nacisku.

BLACK WEEK: Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.11.2023