Najsztywniejszą i najtwardszą warstwę wierzchnią posiadają materace bardzo twarde H4, ostatnie z czterostopniowej skali twardości. Pozostałe trzy to:

Materace bardzo twarde dedykujemy osobom o wadze przekraczającej wartość 120 kg, preferującym sen na sztywnej powierzchni oraz takim, którym powierzchnię bardzo twardą zalecił lekarz.

Materac bardzo twardy

Poza warstwą zewnętrzną w zapewnieniu prawidłowego wsparcia sylwetki duże znaczenie ma również rdzeń materaca. Zdecydowanie polecamy materace pocketowe, materace multipocketowe a dla miłośników wkładów piankowych – materace lateksowe. Wszystkie charakteryzują się elastycznością punktową, doskonale dopasowują się do kształtu sylwetki, podpierają ją na całej długości. Są również odpowiednio trwałe i odporne na duże obciążenia, przy tym gwarantują duży komfort. Materace kieszeniowe wykonane są ze sprężyn w kształcie walca, które umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są z jednej strony ze sobą sklejone a z drugiej zszyte. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, uginają się tylko w miejscu nacisku. Wersja multipocketowa została wzmocniona przez podwojenie ilości sprężyn do 510 szt/m2. W standardowej wersji ich ilość to 262 szt/m2. Inny podział materacy kieszeniowych dotyczy wysokości zastosowanych sprężyn. W standardowej wersji mają one 12 cm wysokości, w wersji mini – 6 cm, w wersji max – 17 cm. Osoby o wadze przekraczającej 120 kg powinny zrezygnować z wersji max, gdyż jest ona mniej sztywna i stabilna a także miększa jak pozostałe.

Na specjalną uwagę zasługują materace lateksowe uchodzące za wyjątkowo komfortowe i luksusowe. Wykonane są z grubej 16 cm pianki lateksowej i dodatkowych warstw.

Budowa materaca bardzo twardego H4

Warstwa bardzo twarda uzyskiwana jest poprzez zastosowanie dwóch surowców: podwójnej warstwy kokosu oraz pojedynczej warstwy końskiego włosia.

Warstwa kokosowa – to mata o grubości około 0,5 cm, wykonana ze sprasowanych włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna mają sztywną, twardą budowę i nadają macie kolor brązowy. Dzięki dużej zawartości soli mineralnych w łupinie orzecha, warstwa kokosowa ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, nie gromadzą się w niej chorobotwórcze patogeny. Jest także przewiewna i odparowuje nadmiar wilgoci.

Końskie włosie – pozyskiwane jest z grzywy lub ogona, oczyszczone z biokomponentów nie uczula, jest bezpieczne dla alergików. Jest odporne na działanie wilgoci, wchłania jej nadmiar i usuwa do otoczenia, niweluje nieprzyjemny zapach potu. Materace z końskim włosiem stanowią bardzo solidną podstawę dla ciężkiej sylwetki.

Materace kieszeniowe bardzo twarde:

Materac lateksowy:

Wszystkie dostępne u nas materace z bardzo twardą powierzchnią są dwustronne, w różnych kombinacjach twardości.

Dowiedz się więcej na temat materacy: