Podział materacy na różne kategorie znacznie ułatwia klientom podjęcie decyzji i nakierowuje ich na właściwe modele. Materace dzielimy według budowy (rodzaj rdzenia, użyte surowce), rozmiaru oraz twardości. Jednym z pierwszych parametrów, który powinniśmy określić zaraz po rozmiarze jest przede wszystkim stopień twardości materaca. W naszym sklepie podzieliliśmy je według czterostopniowej skali na:

Materace średnio twarde H2

Jak łatwo się domyślić patrząc na przedział wagowy, najpopularniejszym typem materaca jest materac średnio twardy. Jego docelową grupą odbiorców są osoby ważące od 60 do 100 kg czyli znacząca większość. Z tego względu jest to najbardziej zróżnicowana pod względem budowy kategoria materacy. Wyróżniamy w niej:

Materace termoelastyczne posiadają warstwę wykonaną z pianki visco memory, która dopasowuje się do sylwetki pod wpływem ciepła i nacisku. Doskonale podpierają kręgosłup, użyta pianka niweluje uciski, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Otula ciało delikatnie je ogrzewając. Materace termoelastyczne mogą więc powodować dyskomfort u osób, które szybko się przegrzewają.

Materace z warstwą lateksu są bardzo komfortowe. Lateks cechuje się sprężystością i odpornością na wgniecenia. Nawet po intensywnym nacisku wraca do pierwotnej formy. Jest przewiewny i dobrze wentylowany, uznawany za materiał chłodny, czyli nie ogrzewa ciała tak jak pianka visco memory.

Materace profilowane są specyficznie nacinane, mają liczne wypustki i wgłębienia dające efekt mikromasażu. Dzięki nacięciom jeszcze lepiej dopasowują się do sylwetki.

Modele podstawowe (bez dodatkowych warstw) wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR lub pianki T25.

Posiadamy materace jednostronne i dwustronne. Polecamy wybór tych drugich ze względu na większą różnorodność i dłuższą żywotność. Można wybrać materac o dwóch różnych twardościach lub dwóch różnych wykończeniach na każdej ze stron.

Dla kogo materac średnio twardy

Ze względu na dużą uniwersalność praktycznie każdy może korzystać z materaca o średniej twardości (wyjątkiem może być waga znacznie przekraczająca 100 kg lub zalecenia lekarskie). Poza warstwą zewnętrzną duży wpływ na odczuwany komfort i trwałość materaca mają także wkłady wewnętrzne. Oferujemy kilka typów rdzenia. Według nich podzieliliśmy materace na:

Materace piankowe mają wkład wykonany z pianki T25 lub wysokoelastycznej HR (decyzja należy do klienta), materace bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą sztywnym drutem, cechujących się elastycznością powierzchniową. Oznacza to, że ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany.

Materace kieszeniowe dzielimy ze względu na ilość cylindrycznych sprężyn na materace pocketowe (262 szt/m2) i materace multipocketowe (510 szt/m2). Sprężyny umieszczone są w osobnych, materiałowych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Za najbardziej luksusowe i komfortowe uznawane są materace lateksowe. Ich rdzeń wykonany jest z 16 cm bloku pianki lateksowej. Lateks to sprężysty i elastyczny surowiec, przewiewny i dobrze wentylowany dzięki licznym mikrokanalikom w budowie. Ma właściwości antybakteryjne, gdyż nie namnażają się w nim szkodliwe mikroorganizmy.

Dzięki tak dużej różnorodności materace średnio twarde posiadają atrybuty, które umożliwiają wygodny sen praktycznie każdemu. Ich warstwy charakteryzują się odmiennymi cechami a nawet tak drobna różnica jak właściwości ogrzewające pianki visco memory lub przewiewność lateksu mają wpływ na odczuwany komfort. Tak więc na materacu średnio twardym dobrze będą się czuć zarówno zmarzluchy jak i osoby z problemem nadmiernej potliwości, osoby, które lubią czuć otulenie jak i te mające problem z wstawaniem, potrzebujące sprężystej powierzchni.

Materace średnio twarde – opcje

Wśród materacy piankowych proponujemy poniższe modele:

 • materac Jugo (H2, pianka wysokoelastyczna HR lub T25)
 • materac Lima (H2/H3, pianka HR lub T25, kokos lub trawa morska)
 • materac Bursa (H2/H4, pianka HR lub T25, 2xkokos)
 • materac Pola (H2, pianka HR lub T25 oraz visco memory lub profilowane visco memory)
 • materac Tina (H1/H2, 2x pianka visco memory lub pianka visco memory i profilowana visco memory oraz pianka HR lub T25)

Materace bonellowe:

 • materac Salta (H2, pianka wysokoelastyczna HR lub T25)
 • materac Zonda (H2, pianka HR lub pianka T25, materac jednostronny)
 • materac Tuna (H2/H3, pianka HR lub pianka T25 oraz kokos lub trawa morska)

Materace kieszeniowe:

 • materac Kaja (H2, pianka T25 lub pianka wysokoelastyczna HR, jednostronny)
 • materac Aleks (H1/H2, podwójna pianka visco memory oraz pianka T25 lub pianka wysokoelastyczna HR)
 • materac Zoja (H2, pianka wysokoelastyczna HR lub piankaT25 oraz 2 cm pianki lateksowej)
 • materac Dalia (H2, pianka T25 lub HR, pianka lateksowa oraz pianka visco memory lub profilowana pianka visco memory)
 • materac Febe (H2, pianka T25 lub HR, pianka lateksowa po obu stronach)
 • materac Larysa (H1/H2, pianka T25 lub pianka HR oraz podwójna warstwa pianki visco memory i pianki lateksowej)
 • materac Hektor (H2/H4, pianka T25 lub pianka HR oraz po jednej stronie lateks i pianka visco memory lub profilowane visco i po drugiej stronie podwójny kokos i końskie włosie)
 • materac Emma (H2, pianka T25 lub pianka HR)
 • materac Oskar (H2/H3, pianka T25 lub pianka HR oraz kokos lub trawa morska)
 • materac Tores (H2/H4, pianka T25 lub pianka HR oraz podwójny kokos)
 • materac Merida (H2, pianka T25 lub pianka HR oraz pianka visco memory lub profilowana visco memory)
 • materac Zeta (H2/H3, pianka T25 lub pianka HR, pianka visco memory lub profilowana visco memory oraz kokos lub trawa morska)
 • materac Simona (H2/H4, pianka T25 lub pianka HR oraz podwójny kokos i końskie włosie)
 • materac Arian (H2, pianka T25 lub pianka HR, pianka visco memory lub pianka profilowana visco memory)
 • materac Libra (H2/H3, pianka T25 lub pianka HR, lateks oraz kokos lub trawa morska)
 • materac Salwa (H2/H3, pianka T25 lub pianka HR, po jednej stronie kokos lub trawa morska a po drugiej lateks i pianka visco lub profilowana pianka visco)
 • materac Omega (H2, pianka HR, pianka T25 lub pianka moletowana oraz lateks, pianka visco memory lub profilowana visco memory)
 • materac Bona (H2, pianka HR lub pianka T25 oraz podwójna warstwa lateksu i pianka visco memory lub profilowana visco memory)

Materace lateksowe:

Dobrze dobrane parametry materaca w połączeniu z właściwą higieną snu zapewnią wydajny, regenerujący wypoczynek. Przełoży się to na lepszą jakość życia, większą koncentrację oraz wzrost energii.

Dowiedz się więcej na temat materacy: