• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 100x180 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Chcesz zapewnić swemu dziecku lub sobie komfortowy sen? Wybierz materac 100x180 cm z dopasowaną do wagi twardością. Do wyboru modele miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Jedna osoba wyśpi się wygodnie zarówno na materacu bonellowym jak i kieszeniowym.

Najlepszy materac 100x180 cm

 

Materace w rozmiarze 100x180 cm znajdą zastosowanie zarówno w pokoju dziecka jak i w sypialni osoby dorosłej. Z pewnością jednak poza rozmiarem niewiele będzie je łączyć. Parametry materaca powinny być dopasowane do wagi oraz preferencji użytkownika. Do wyboru między innymi twardość materaca oraz typ wkładu wewnętrznego. Wszystkie materace podzielone są na cztery kategorie twardości, do których dopasowane są odpowiednie przedziały wagowe. Poniżej podział materacy:

  • materace miękkie – dla wagi nie przekraczającej 60 kg

  • materace średnio twarde – dla wagi w przedziale 60-100 kg

  • materace twarde – dla wagi powyżej 100 kg

  • materace bardzo twarde – dla wagi przekraczającej 120 kg

Materac 100x180 cm dla osoby lekkiej

Dzieci, nastolatki oraz osoby dorosłe, których waga nie przekracza 60 kg powinny się czuć komfortowo na materacu miękkim, który jest do takiej wagi przypisany. Powierzchnia uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materac 95x180 cm średnio twardy to rozwiązanie dla osób preferujących nieco twardsze powierzchnie. Ta kategoria materacy jest bardzo zróżnicowana, jest również jedną z najczęściej wybieranych. Materace średnio twarde mogą mieć powierzchnię wykonaną z pianki visco memory, lateksu, pianki T25 lub pianek moletowanych. Właściwości materaca termoelastycznego różnią się od właściwości materaca 105x180 cm lateksowego. By w pełni wykorzystać cechy poszczególnych surowców należy je wcześniej poznać.

Materac 100x180 dla osób cięższych

Jeżeli Twoja waga przekracza wartość 100 kg zalecamy wybór materaca twardego lub bardzo twardego. Warstwa twarda wykonana jest z kokosa lub trawy morskiej (to klient o tym decyduje) natomiast warstwa bardzo twarda z podwójnej warstwy kokosowej oraz w niektórych modelach z dodatkowo z warstwy końskiego włosia, które usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję. Osoba ciężka powinna także wybrać materac na konstrukcji sprężynowej. W przypadku pojedynczego łóżka może to być zarówno materac kieszeniowy jak i tańszy materac bonellowy.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023