• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 110x120 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Łóżeczko Twojego brzdąca ma nietypowe rozmiary? Potrzebujesz materac 110x120 cm? Mamy to czego szukasz. Polecamy wybór materaca dwustronnego, najlepiej o dwóch różnych twardościach. O powierzchni średnio twardej, z lateksu - dla noworodka oraz miękkiej z pianki termoelastycznej visco memory dla niemowlaka lub także średnio twardej, z takich materiałów jak na przykład pianka wysokoelastyczna HR czy pianka T25.

Jaki materac 110x120 cm wybrać?

 

Podstawowym wyposażeniem każdej sypialni jest materac. To od niego w dużej mierze zależeć będzie nasze samopoczucie każdego poranka. Właściwie dobrane parametry ułatwią i umilą nam wypoczynek. Dobre wsparcie sylwetki i kręgosłupa zminimalizuje ryzyko wystąpienia bólu, a dobrze dobrana twardość odpręży sylwetkę i umożliwi szybkie znalezienie wygodnej pozycji. Dlatego tak istotne jest indywidualne dopasowanie parametrów do użytkownika materaca 110x120 cm.

Komfortowe materace 110x120 cm

Co sprawia, że uważamy nasz materac za wygodny? To trzy podstawowe parametry: twardość, rodzaj rdzenia oraz użyte w warstwach zewnętrznych surowce (materace termoelastyczne, materace kokosowe, itp.). Materace 105x120 cm dzielimy według czterech stopni na:

Twardość powierzchni ma wpływ na utrzymanie prawidłowej pozycji sylwetki, na wsparcie i odciążenie kręgosłupa, ogólny komfort, na prawidłowe krążenie krwi. Zbyt miękki materac spowoduje wyginanie kręgosłupa w pałąk, zbyt twardy może uciskać naczynia krwionośne i powodować drętwienie kończyn. Każdy z nas posiada jednak również indywidualne upodobania i preferencje i nie powinniśmy o nich zapominać wybierając materac 115x120 cm. Jeżeli ważymy niewiele, ale od lat preferujemy twarde powierzchnie do spania, to nic nie stoi na przeszkodzie by taką twardość wybrać.

Budowa materaca 110x120 cm

Oferowane przez nas materace są bardzo różnorodne. Posiadamy modele z wkładem sprężynowym i piankowym a wśród nich wyróżniamy materace bonellowe, materace kieszeniowe oraz materace lateksowe i do wyboru materace piankowe z pianką T25 lub z pianką wysokoelastyczną HR. Rdzeń materaca ma wpływ na jego trwałość. Materace z wkładem sprężynowym są odporne na duże obciążenia, różnią się jednak elastycznością powierzchni. Modele bonellowe mają elastyczność powierzchniową, ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany natomiast modele kieszeniowe posiadają sprężyny w kształcie walca i umieszczone w osobnych kieszonkach. Dzięki temu pracują niezależnie od siebie nadając materacowi elastyczność punktową. Do produktów luksusowych zaliczamy materace lateksowe, bardzo wygodne, sprężyste i odporne na wypracowanie. Osoby lekkie oraz dzieci wyśpią się na materacu piankowym, który przy niskiej wadze ciała spełni swoją rolę.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023