UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 7.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 60x170 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Sprzedajemy materace 60x170 cm dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Modele dostępne są we wszystkich twardościach, w każdym typie konstrukcji. Dopasujesz je do niewielkiego i wąskiego pomieszczenia. W miarę wzrostu wagi dziecka powinniśmy zapewniać mu stabilne podłoże na odpowiednio dobranej konstrukcji. Do wyboru modele piankowe, bonellowe, kieszeniowe i z rdzeniem lateksowym.

Najwygodniejszy materac 60x170 cm

 

Materace w rozmiarze 60x170 cm znajdą zastosowanie zarówno w pokoju dziecka jak i w sypialni osoby dorosłej. Z pewnością jednak poza rozmiarem niewiele będzie je łączyć. Parametry materaca powinny być dopasowane do wagi oraz preferencji użytkownika. Do wyboru między innymi twardość materaca oraz typ wkładu wewnętrznego. Wszystkie materace podzielone są na cztery kategorie twardości, do których dopasowane są odpowiednie przedziały wagowe. Poniżej podział materacy:

  • materace miękkie – dla wagi nie przekraczającej 60 kg

  • materace średnio twarde – dla wagi w przedziale 60-100 kg

  • materace twarde – dla wagi powyżej 100 kg

  • materace bardzo twarde – dla wagi przekraczającej 120 kg

Materac 60x170 cm dla osoby lekkiej

Dzieci, nastolatki oraz osoby dorosłe, których waga nie przekracza 60 kg powinny się czuć komfortowo na materacu miękkim, który jest do takiej wagi przypisany. Powierzchnia uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materac 65x170 cm średnio twardy to rozwiązanie dla osób preferujących nieco twardsze powierzchnie. Ta kategoria materacy jest bardzo zróżnicowana, jest również jedną z najczęściej wybieranych. Materace średnio twarde mogą mieć powierzchnię wykonaną z pianki visco memory, lateksu, pianki T25 lub pianek moletowanych. Właściwości materaca termoelastycznego różnią się od właściwości materaca 170x170 cm lateksowego. By w pełni wykorzystać cechy poszczególnych surowców należy je wcześniej poznać.

Materac 60x170 dla osób cięższych

Jeżeli Twoja waga przekracza wartość 100 kg zalecamy wybór materaca twardego lub bardzo twardego. Warstwa twarda wykonana jest z kokosa lub trawy morskiej (to klient o tym decyduje) natomiast warstwa bardzo twarda z podwójnej warstwy kokosowej oraz w niektórych modelach z dodatkowo z warstwy końskiego włosia, które usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję. Osoba ciężka powinna także wybrać materac na konstrukcji sprężynowej. W przypadku pojedynczego łóżka może to być zarówno materac kieszeniowy jak i tańszy materac bonellowy.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023