• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 70x170 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Proponujemy zakup materaca 70x170 cm w wersji piankowej, bonellowej, kieszeniowej oraz z rdzeniem lateksowym. Udostępniamy wszystkie cztery twardości niezależnie od rozmiaru materaca. Optymalną twardość zyskujemy poprzez zastosowanie odpowiednich surowców na warstwie zewnętrznej.

Najwygodniejszy materac 70x170 cm

 

Wygodny materac 70x170 cm to taki, który zapewnia odpowiednie podparcie sylwetki oraz relaks i odprężenie. To dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich parametrów. Na co zwrócić uwagę? Materac 70x170 cm powinien mieć odpowiednią twardość, typ konstrukcji oraz być wykonany z surowców o odpowiadających nam właściwościach. Czasem istotna jest również wysokość.

Parametry materaca 70x170 cm

Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi osoby, która będzie z niego korzystać. W tym celu producenci stworzyli czterostopniową skalę twardości materacy i do każdej z nich przypisany jest konkretny przedział wagowy. Skala przedstawia się następująco:

  • materace miękkie – do wagi 60 kg

  • materace średnio twarde – waga 60-100 kg

  • materace twarde – waga ponad 100 kg

  • materace bardzo twarde – waga przekraczająca 120 kg

Materac 75x170 cm nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki. Źle dopasowana powierzchnia może skutkować regularnymi bólami kręgosłupa, mięśni, poranną sztywnością, ciało może być obolałe. Do materacy miękkich zaliczamy materace termoelastyczne z podwójną warstwą pianki visco memory, do materacy średnich m.in. materac lateksowy, wysokoelastyczny, materac z pianki T25 czy z pianek moletowanych. Materac kokosowy i materac z trawy morskiej to materace twarde. Bardzo twardą powierzchnię uzyskuje się poprzez zastosowanie podwójnej warstwy kokosowej i czasem końskiego włosia.

Czym się różni materac piankowy od materaca 70x170 cm sprężynowego?

Wyróżniamy kilka rodzajów materacy ze względu na wkład wewnętrzny. Różnią się one budową, trwałością i przeznaczeniem. Materace piankowe (wykonane z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR) zapewniają stabilne podparcie dla dzieci i lekkich osób. Pod tymi cięższymi szybko się wypracują i stracą swoją formę. Miłośnikom piankowych materacy 65x170 cm, którzy akceptują tylko taki rodzaj rdzenia proponujemy bardzo trwały i odporny na wypracowanie materac z rdzeniem lateksowym. Znosi bardzo duże obciążenia, szybko wraca do pierwotnej formy, jest przewiewny i bardzo komfortowy. Osobną kategorię stanowią materace sprężynowe, wśród których wyróżniamy materace bonellowe, z elastycznością powierzchniową oraz materace pocketowe i materace multipocketowe z elastycznością punktową.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023