• Kategorie
  • Szukaj
  • Materac 70x130 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Małym dzieciom rekomendujemy materace 70x130 cm piankowe lub z rdzeniem lateksowym. Posiadają doskonałą elastyczność powierzchniową, podpierają sylwetkę dziecka na całej długości i odciążają kręgosłup. Są przewiewne i antyalergiczne. Pokrowce są zdejmowane i można je prać.

 

Głównymi odbiorcami pojedynczych materacy są dzieci. Długość materaca 70x130 cm sugeruje, że może on być dedykowany dla wyjątkowo wysokich nastolatków oraz osób dorosłych. Nie jest jednak istotne kto będzie na nim spał, ważne by posiadał on parametry odpowiadające jego użytkownikowi. O jakich parametrach mowa? Komfort materaca 65x130 cm zależy od dobrze dopasowanej do wagi twardości, od rodzaju rdzenia i wykorzystanych w budowie surowców.

Podział materacy 70x130 cm

Materace dzielimy według czterostopniowej skali twardości. Każdej z nich przypisany jest przedział wagowy a podział przedstawia się następująco:

Na podstawie powyższej rozpiski każdy klient jest w stanie samodzielnie określić jaką twardość materaca 75x130 cm wybrać. W kolejnym kroku należy zdecydować o rodzaju rdzenia. Do wyboru materace piankowe, materace lateksowe, materace kieszeniowe (pocketowe i multipocketowe) i materace bonellowe. Jakie są między nimi różnice? Materace lateksowe należą do luksusowych produktów naszej oferty. Są bardzo komfortowe i odporne na duże obciążenia. Materace piankowe wykonane z pianki wysokoelastycznej HR lub pianki T25 mają ograniczoną odporność na wygniatanie i dlatego polecamy je dzieciom i osobom o niskiej wadze, nie przekraczającej 60 kg. Materace bonellowe charakteryzują się elastycznością powierzchniową, sprężyny w kształcie klepsydry są ze sobą połączone sztywnym drutem i dlatego ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany. W materacach pocketowych sprężyny mają kształt walca i są umieszczone w materiałowych kieszonkach, pracują niezależnie i dlatego materac charakteryzuje się elastycznością punktową. Materace kieszeniowe dzielimy na pocketowe (sprężyny w ilości 262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (510 szt/m2).

Fachowe doradztwo przy zakupie materaca 70x130 cm

Jeżeli zakup materaca 70x130 cm sprawia Ci kłopot zawsze możesz liczyć na pomoc naszych konsultantów. Chętnie doradzą Ci odpowiedni model, wyjaśnią pojęcia dotyczące budowy materaca oraz właściwości poszczególnych surowców. Umożliwiamy kontakt telefoniczny, drogą mailową oraz za pośrednictwem czatu. Warto również wspomnieć o formie transportu. Nasze materace dostarczamy prywatną firmą przewozową. Nie są składane ani rolowane, ale ułożone bokiem jeden obok drugiego i transportowane na płasko.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.06.2023