• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 80x150 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Jesteśmy producentem materacy i gwarantujemy najwyższą jakość produktów. Nasze materace 80x150 cm są solidne, funkcjonalne i komfortowe. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego modelu, o właściwych parametrach.

 

Rynek materacy jest zróżnicowany i mocno rozbudowany a liczba dostępnych modeli imponująca. Rośnie świadomość naszych klientów odnośnie istotnego wpływu snu na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponieważ materac 80x150 cm to zakup na kilka lat każdemu z nas zależy na tym, by był dobrze dopasowany do preferencji i oczekiwań jego użytkownika.

Różnorodna oferta materacy 180x150 cm

Wybór konkretnego modelu materaca nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę masę ciała użytkownika by dopasować odpowiednią twardość oraz rdzeń materaca 75x150 cm, wybrać odpowiedni materiał, z którego będzie zbudowany. Wyróżniamy cztery stopnie twardości, które uzyskujemy dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców. Skala przedstawia się następująco:

Materac lateksowy czy materac 80x150 cm pocketowy – co wybrać?

Rdzeń materaca 85x150 cm wpływa na odczuwany komfort oraz jego trwałość. Wyróżniamy cztery podstawowe wkłady wewnętrzne:

  • wkład bonellowy w materacu bonellowym – wykonany ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą za pomocą sztywnego drutu, tworzący coś na wzór siatki. Wkład jest odporny na duże obciążenia, materac posiada elastyczność powierzchniową.

  • wkład pocketowy – wykonany z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszonkach, z jednej strony ze sobą zszytych a z drugiej sklejonych, materac charakteryzuje się elastycznością punktową, materac ugina się tylko w miejscu nacisku, sprężyny pracują niezależnie od siebie. Wyróżniamy tu dwa rodzaje materacy: materace pocketowe (262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (510 szt/m2).

  • wkład piankowy – materac wykonany jest z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR, wybór należy do klienta, ma więc wpływ i na jakość materaca i na jego ostateczną cenę, materac jest mało odporny na duże ciężary i wypracowanie i dlatego polecamy go raczej dzieciom, ewentualnie osobom ważącym nie więcej jak 60 kg

  • wkład lateksowy – wykonany z 16 cm bloku pianki lateksowej, bardzo trwały, sprężysty, odporny na wypracowanie a przede wszystkim komfortowy. Materace lateksowe zaliczamy do produktów luksusowych, z pewnością wartych swojej ceny.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023