• Kategorie
  • Szukaj
  • Materac 115x140 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Materac 115x140 cm miękki to model o twardości odpowiedniej dla lekkiego dziecka. Jest to powierzchnia delikatna dla wrażliwego ciała, nie powoduje bolesnych ucisków, jest wygodna i komfortowa. Uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy.

 

Sprzedajemy materace 115x140 cm czyli w niestandardowych rozmiarach. Stanowią one stałą ofertę naszego asortymentu. Posiadamy modele różniące się długością i szerokością o 5 cm, co daje znacznie większe możliwości optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Każdy rozmiar dostępny jest we wszystkich opcjach oferowanych przez nasz sklep czyli w czterech twardościach i kilku typach rdzenia. Materiały, z których produkujemy materace 110x140 cm są certyfikowane i odznaczają się najwyższą jakością, klasyfikując nasze produkty do grupy materacy o wysokim standardzie. Wybór materaca powinien być przemyślany, gdyż jest to często zakup kosztowny i na długie lata, parametry powinny więc gwarantować komfortowy wypoczynek.

Dobierz twardość materaca 115x140 cm do wagi

W celu ułatwienia wyboru twardości podzieliliśmy materace 120x140 cm według czterostopniowej skali. Każdej z twardości przypisano przedział wagowy, według którego jesteśmy w stanie określić, która powierzchnia da najlepsze wsparcie naszej sylwetce i zagwarantuje największy komfort. Podział przedstawia się następująco:

Stopień twardości osiągamy poprzez zastosowanie odpowiednich surowców. Za twardą powierzchnię materaca 115x140 cm odpowiada warstwa kokosowa lub trawa morska. Materace termoelastyczne z podwójnej pianki visco memory to materace miękkie. Najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde, do których zaliczamy materace z pianką profilowaną molet, materace z pianką profilowaną visco memory, materace lateksowe oraz materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR. Materace z podwójną warstwą kokosową i materace z końskim włosiem to materace bardzo twarde.

Rodzaje wkładów wewnętrznych w materacach 115x140 cm

Materace 115x140 cm dzielimy ze względu na rodzaj rdzenia na materace bez wkładu sprężynowego czyli materace piankowe oraz materace sprężynowe. Te pierwsze wykonane są z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR (klient decyduje, który surowiec wybiera) oraz wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej czyli materace lateksowe. Materace sprężynowe dzielimy na bonellowe oraz kieszeniowe. Materace bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie walca, połączonych ze sobą za pomocą sztywnego drutu. Pracują zależnie jedna od drugiej a ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany. Drugi typ czyli materace kieszeniowe dzielimy na materace pocketowe (sprężyny w ilości 262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (sprężyny w ilości 510 szt/m2). Sprężyny w materacach kieszeniowych mają cylindryczny kształt, umieszczone są w materiałowych kieszonkach, pracują niezależnie i uginają się tylko w miejscu nacisku.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.06.2023