• Kategorie
  • Szukaj
  • Materac 120x195 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Jeżeli nadal usypiasz swoje dziecko i często kładziesz się obok niego, warto posiadać szerszy materac 120x195 cm. Swobodnie zmieścisz się obok dziecka, by utulić je do snu lub przeczytać mu bajkę. Taki rozmiar materaca gwarantuje również odpowiednie warunki wypoczynku osobie dorosłej, która posiada duże gabaryty. I w jednym i w drugim przypadku zadbajmy o odpowiednią konstrukcję materaca oraz jego twardość.

 

Sprzedajemy materace 120x195 cm czyli w niestandardowych rozmiarach. Stanowią one stałą ofertę naszego asortymentu. Posiadamy modele różniące się długością i szerokością o 5 cm, co daje znacznie większe możliwości optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Każdy rozmiar dostępny jest we wszystkich opcjach oferowanych przez nasz sklep czyli w czterech twardościach i kilku typach rdzenia. Materiały, z których produkujemy materace 115x195 cm są certyfikowane i odznaczają się najwyższą jakością, klasyfikując nasze produkty do grupy materacy o wysokim standardzie. Wybór materaca powinien być przemyślany, gdyż jest to często zakup kosztowny i na długie lata, parametry powinny więc gwarantować komfortowy wypoczynek.

Dobierz twardość materaca 120x195 cm do wagi

W celu ułatwienia wyboru twardości podzieliliśmy materace 125x195 cm według czterostopniowej skali. Każdej z twardości przypisano przedział wagowy, według którego jesteśmy w stanie określić, która powierzchnia da najlepsze wsparcie naszej sylwetce i zagwarantuje największy komfort. Podział przedstawia się następująco:

Stopień twardości osiągamy poprzez zastosowanie odpowiednich surowców. Za twardą powierzchnię materaca120x195 cm odpowiada warstwa kokosowa lub trawa morska. Materace termoelastyczne z podwójnej pianki visco memory to materace miękkie. Najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde, do których zaliczamy materace z pianką profilowaną molet, materace z pianką profilowaną visco memory, materace lateksowe oraz materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR. Materace z podwójną warstwą kokosową i materace z końskim włosiem to materace bardzo twarde.

Rodzaje wkładów wewnętrznych w materacach 120x195 cm

Materace 120x195 cm dzielimy ze względu na rodzaj rdzenia na materace bez wkładu sprężynowego czyli materace piankowe oraz materace sprężynowe. Te pierwsze wykonane są z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR (klient decyduje, który surowiec wybiera) oraz wykonane z 16 cm bloku pianki lateksowej czyli materace lateksowe. Materace sprężynowe dzielimy na bonellowe oraz kieszeniowe. Materace bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie walca, połączonych ze sobą za pomocą sztywnego drutu. Pracują zależnie jedna od drugiej a ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany. Drugi typ czyli materace kieszeniowe dzielimy na materace pocketowe (sprężyny w ilości 262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (sprężyny w ilości 510 szt/m2). Sprężyny w materacach kieszeniowych mają cylindryczny kształt, umieszczone są w materiałowych kieszonkach, pracują niezależnie i uginają się tylko w miejscu nacisku.