• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 130x200 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Jeżeli kupujesz materac 130x200 cm dla pary, warto pamiętać o tym, by materac posiadał elastyczność punktową. Wpłynie to pozytywnie na odczuwany komfort. W przypadku elastyczności powierzchniowej, jak ma to miejsce na przykład w materacach bonellowych, jedna osoba przeszkadzałaby tej drugiej, ze względu na brak amortyzacji.

Wybierz idealny materac 130x200 cm

 

Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów i kup materac 130x200 cm dopasowany idealnie do Twoich upodobań i preferencji. Możesz się skontaktować drogą telefoniczną, mailową lub za pośrednictwem czatu. Od naszych doradców dowiesz się na jakie parametry należy zwrócić uwagę wybierając konkretny model materaca. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Materace 130x200 cm dla dzieci i dorosłych

Wygodny materac to istotny czynnik wpływający na jakość wypoczynku. Źle dobrana twardość może powodować poranne dolegliwości takie jak ból kręgosłupa, uczucie połamania, zdrętwiałe kończyny oraz powodować duży dyskomfort w czasie nocnego zasypiania. Wybór twardości powinien być uzależniony od wagi użytkownika. W celu jego ułatwienia stworzono czterostopniową skalę twardości, według której materace dzielimy na:

Twardość powierzchni uzyskuje się poprzez zastosowanie odpowiedniego surowca np. podwójnej warstwy pianki visco memory w materacach miękkich czy warstwy trawy morskiej w materacach twardych. Równie istotny jak twardość i rodzaj materiałów jest typ rdzenia materaca 125x200 cm, który wpływa na jego trwałość oraz odpowiada za elastyczność konstrukcji.

Typy rdzenia materaca 130x200 cm

Konstrukcja materaca ma duży wpływ na jego trwałość i również powinniśmy ją dostosować do wagi. Istotne jest również to czy na materacu śpi jedna czy dwie osoby. Wyjaśnijmy dlaczego. Materace piankowe wykonane z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR są wygodne, lekkie i przewiewne. Stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku dla dzieci i lekkich osób. Pod dużym ciężarem mogłyby się szybko wypracować. Bardzo odporne na duże ciężary są materace z rdzeniem lateksowym. Cechują się najwyższym poziomem komfortu. Są sprężyste, szybko powracają do pierwotnej formy. Materiał posiadający liczne kanaliki jest przewiewny, ciało się na nim nie poci. Materace lateksowe cechują się doskonałą elastycznością punktową, tak jak materace z wkładem kieszeniowym. Zarówno jeden jak i drugi typ są polecane dla par ze względu na doskonałą amortyzację ruchu. Śpiący nie wybudzają się wzajemnie. Materace kieszeniowe (ze względu na ilość sprężyn) dzielimy na pocketowe (262 szt/m2) oraz multipocketowe (510 szt/m2). Zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w materiałowych kieszonkach i pracujących niezależnie od siebie. Sprężyny uginają się tylko w miejscu nacisku, gwarantując elastyczność punktową materaca 135x200 cm. Ostatnią grupę stanowią materace 130x200 cm bonellowe. Zbudowane ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem. Ciężar jest pomiędzy nie równomiernie rozkładany. Materac nie posiada stref twardości i charakteryzuje się elastycznością powierzchniową. Oznacza to, że występuje na nim efekt falowania.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023