UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 7.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 200x200 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Materac 200x200 cm o nietypowym, kwadratowym kształcie występuje we wszystkich twardościach. Dostępne są modele piankowe i sprężynowe. Klient ma możliwość wyboru warstwy zewnętrznej (np. kokos lub trawa morska, pianka HR lub piankaT25), dzięki temu wybrany materac jest mocno spersonalizowany.

Wybierz idealny materac 200x200 cm

 

Duży i wygodny materac 200x200 cm gwarantuje komfortowy sen. Powierzchnia spania odpowiada za właściwe podparcie sylwetki i dlatego powinna być dobrana do wagi użytkownika. Materac 195x200 cm nie może być zbyt miękki i zbyt twardy. Niewłaściwie dobrana warstwa zewnętrzna może być przyczyną występowania przykrych dolegliwości takich jak bóle kręgosłupa i pleców, obolałe kości, drętwienie kończyn, bezsenność. Nie poradzisz sobie sam z wyborem? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Fachowa pomoc konsultantów przy wyborze materaca 200x200 cm

Dzięki doświadczeniu i znajomości branży nasi konsultanci sprawnie dopasują odpowiedni model materaca do każdego klienta. Podstawową informacją o jaką zapytają będzie waga osób korzystających z materaca. Na jej podstawie zostanie dobrana właściwa twardość. Materce 190x200 cm dzielimy według czterostopniowej skali na: materace miękkie (do wagi 60 kg), materace średnio twarde(waga 60-100 kg), materace twarde (waga ponad 100 kg) i materace bardzo twarde (waga ponad 120 kg). Twardość powierzchni uzyskujemy poprzez zastosowanie odpowiednich surowców.

Rodzaj materiału użytego w budowie materaca 200x200 cm i jego właściwości

Miękką powierzchnię posiadają materace termoelastyczne z podwójną warstwą pianki visco memory. Materiał ten cechuje się dużą plastycznością i zdolnością dopasowania do sylwetki. Pod wpływem ciepła ciała mięknie a pod wpływem jego nacisku perfekcyjnie się dopasowuje odciążając mięśnie, stawy i kręgosłup oraz wspomagając prawidłowe krążenie krwi. Materace średnio twarde spełniają wymagania najliczniejszej grupy odbiorców. Zaliczamy do nich materace lateksowe, materace z pianką profilowaną molet oraz materace z pianką profilowaną visco memory. Wykonane są także z pianki T25 i pianki wysokoelastycznej HR (o tym, która z nich zostanie użyta decyduje klient). Materace średnio twarde to również te z pojedynczą warstwą visco memory. Materace kokosowe  lub materace z trawą morską to modele twarde. Te dwa surowce są stosowane zamiennie i ich wybór również należy do klienta. Podwójna warstwa kokosowa występuje w materacach bardzo twardych. Do nich zaliczamy również materace z końskim włosiem, które stanowi dodatkową warstwę.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023