• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 65x145 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Materace 65x145 cm to rozmiar idealny dla małych dzieci, które podejmują pierwsze samodzielne próby spania we własnym łóżku. Wygodna powierzchnia sprawi, że z łatwością zasną i będą z przyjemnością usypiać we własnym pokoju. Dla dzieci polecamy materace piankowe, które są lekkie, przewiewne oraz antyalergiczne.

Komfortowe materace 65x145 cm dla Niej i dla Niego

 

Rynek materacy jest zróżnicowany i mocno rozbudowany a liczba dostępnych modeli imponująca. Rośnie świadomość naszych klientów odnośnie istotnego wpływu snu na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponieważ materac 65x145 cm to zakup na kilka lat każdemu z nas zależy na tym, by był dobrze dopasowany do preferencji i oczekiwań jego użytkownika.

Różnorodna oferta materacy 65x145 cm

Wybór konkretnego modelu materaca nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę masę ciała użytkownika by dopasować odpowiednią twardość oraz rdzeń materaca 60x145 cm, wybrać odpowiedni materiał, z którego będzie zbudowany. Wyróżniamy cztery stopnie twardości, które uzyskujemy dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców. Skala przedstawia się następująco:

Materac lateksowy czy materac 65x145 cm pocketowy – co wybrać?

Rdzeń materaca 70x145 cm wpływa na odczuwany komfort oraz jego trwałość. Wyróżniamy cztery podstawowe wkłady wewnętrzne:

  • wkład bonellowy w materacu bonellowym – wykonany ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą za pomocą sztywnego drutu, tworzący coś na wzór siatki. Wkład jest odporny na duże obciążenia, materac posiada elastyczność powierzchniową.

  • wkład pocketowy – wykonany z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszonkach, z jednej strony ze sobą zszytych a z drugiej sklejonych, materac charakteryzuje się elastycznością punktową, materac ugina się tylko w miejscu nacisku, sprężyny pracują niezależnie od siebie. Wyróżniamy tu dwa rodzaje materacy: materace pocketowe (262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (510 szt/m2).

  • wkład piankowy – materac wykonany jest z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR, wybór należy do klienta, ma więc wpływ i na jakość materaca i na jego ostateczną cenę, materac jest mało odporny na duże ciężary i wypracowanie i dlatego polecamy go raczej dzieciom, ewentualnie osobom ważącym nie więcej jak 60 kg

  • wkład lateksowy – wykonany z 16 cm bloku pianki lateksowej, bardzo trwały, sprężysty, odporny na wypracowanie a przede wszystkim komfortowy. Materace lateksowe zaliczamy do produktów luksusowych, z pewnością wartych swojej ceny.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023