• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 100x200 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Chcesz się cieszyć wygodnym wypoczynkiem na nowym materacu 100x200 cm? Nie zwlekaj i już dziś zamów model najlepiej spełniający Twoje oczekiwania. By tak było weź pod uwagę jego twardość, rodzaj rdzenia, wysokość oraz wykorzystane w budowie materiały. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Wybierz idealny materac 100x200 cm

 

Przed zakupem materaca 100x200 cm należy przeanalizować nasze oczekiwania i dobrać odpowiednie parametry, by móc cieszyć się komfortowym snem. Inwestycja w materac to wydatek na lata, warto więc dobrze przemyśleć wybór konkretnego modelu. Powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki jak twardość materaca, rodzaj konstrukcji (rdzeń materaca) czy właściwości zastosowanych surowców.

Zadbaj o wygodny sen na materacu 100x200 cm

Twardość powierzchni materaca powinna być dopasowana do wagi użytkownika. Według czterostopniowej skali osoby lekkie, których waga nie przekracza 60 kg oraz dzieci mogą wybrać materac miękki. Ci, których waga mieści się w przedziale 60 -100 kg powinni wybierać materace średnio twarde. Materace twarde dedykowane są osobom, których waga przekracza 100 kg a bardzo twarde ważącym ponad 120 kg. Twardość powierzchni to jeden z parametrów. Kolejnym jest typ konstrukcji materaca 95x200 cm. Nasi klienci mają do wyboru materac sprężynowy lub piankowy. Wśród tych pierwszych wyróżnimy materace z pianki T25 lub pianki wysokoelastycznej HR (decyzja należy do klienta) oraz materace z rdzeniem lateksowym. Lateks ma 16 cm wysokości i materace te zaliczamy do wyrobów luksusowych i bardzo komfortowych. Materace sprężynowe dzielimy na materace bonellowe (wykonane ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączone ze sobą sztywnym drutem, cechujące się elastycznością powierzchniową) oraz materace kieszeniowe. Te drugie dzielimy na pocketowe i multipocketowe ze względu na ilość sprężyn oraz mini, max i standard ze względu na wysokość sprężyn. Materace kieszeniowe charakteryzują się elastycznością punktową.

Materac 100x200 cm termoelastyczny czy lateksowy?

Rodzaj zastosowanych surowców ma duży wpływ na ostateczne cechy materaca 100x200 cm. Osoby lubiące uczucie otulenia i lekkiego zapadania się w materac dobrze będą się czuć na materacu termoelastycznym, który pod wpływem ciepła ciała mięknie, staje się plastyczny i dopasowuje się do kształtu sylwetki. Jego przeciwieństwem jest materac lateksowy, którego główną cechą jest sprężystość i odporność na wgniecenia. Jest również doskonale wentylowany dzięki licznym mikrokanalikom gwarantującym przewiewność materaca 105x200 cm. Klienci dokonują również wyboru pomiędzy kokosem a materacem z trawą morską, pomiędzy pianką T25, pianką wysokoelastyczną HR oraz piankami moletowanymi. Jak widać możliwości wyboru jest wiele i warto przeanalizować własne potrzeby przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

BLACK WEEK: Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 28.11.2023