• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 80x200 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Oferujemy zarówno standardowe jak i nietypowe rozmiary produktów. Do tych niestandardowych należy między innymi materac 80x200 cm. Nasze produkty niezależnie od wymiarów i rodzaju wykonujemy w ciągu trzech dni roboczych. Są transportowane bez zginania i rolowania, gwarantując najwyższą jakość wykonania.

Wybierz idealny materac 80x200 cm

 

Zapoznaj się z pełną ofertą materacy 80x200 cm. Sprawdź wszystkie możliwości. Oferujemy różnorodne produkty o najwyższej jakości. Nasze materace produkowane są z certyfikowanych surowców. W asortymencie znajdziesz zarówno materace piankowe jak i materace sprężynowe.

Rodzaj materaca 80x200 cm a jego właściwości

Typ rdzenia gwarantuje odpowiednie podparcie sylwetki oraz trwałość materaca 75x200 cm. Osoby ciężkie nie powinny wybierać materaca piankowego, gdyż szybko się wypracuje i straci swoje właściwości. Jeżeli zależy im na tym typie materaca zdecydowanie lepiej sprawdzi się materac z rdzeniem lateksowym. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na odkształcenia. Szybko wraca do pierwotnej formy, nawet gdy jest długotrwale uciskany przez duży ciężar. Dużą trwałością odznaczają się również materace pocketowe, materace multipocketowe i bonellowe. Konstrukcja sprężynowa doskonale podpiera sylwetkę. Podstawowa różnica pomiędzy materacem kieszeniowym a materacem bonellowym polega na budowie sprężyn oraz ich działaniu. Materace kieszeniowe charakteryzują się elastycznością punktową. Sprężyny mają kształt cylindra, umieszczone są w materiałowych kieszonkach, pracują niezależnie od siebie. Inaczej jest w przypadku materacy bonellowych. Tutaj sprężyny mają kształt klepsydry, są ze sobą połączone tworząc wzór siatki. Pracują zależnie od siebie, więc materac 85x200 cm charakteryzuje się elastycznością powierzchniową.

Cztery twardości materaca 80x200 cm

By ułatwić klientom wybór odpowiedniej twardości materace zostały podzielone według czterostopniowej skali. Do każdej twardości przypisano konkretny przedział wagowy. Podział przedstawia się następująco:

  • materace miękkie – dla wagi nie przekraczającej 60 kg

  • materace średnio twarde – dla wagi w przedziale 60-100 kg

  • materace twarde – dla ważących ponad 100 kg

  • materace bardzo twarde – dla ważących ponad 120 kg

Materace miękkie uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materace średnio twarde mogą być wykonane z pianki wysokoelastycznej HR, pianki termoelastycznej visco memory, pianki T25, pianki moletowanej oraz profilowanej pianki visco memory. Materace twarde to materace z kokosem lub z trawą morską a bardzo twarde wykonane są z podwójnej warstwy kokosowej i w niektórych modelach z końskiego włosia jako dodatkowej warstwy.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023