• Kategorie
  • Szukaj
  • Materac 165x225 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Samodzielny wybór materaca 165x225 cm okazał się zbyt trudny? Oferta w ramach jednego modelu jest tak mocno rozbudowana, że klient może mieć problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Dlatego do Państwa dyspozycji są doświadczeni konsultanci, którzy chętnie pomogą wybrać właściwy model.

 

Przez wiele długich lat funkcjonowała w przestrzeni publicznej teoria, że najzdrowsza dla naszego kręgosłupa jest twarda powierzchnia materaca 165x225 cm. Dziś wiemy, że powinniśmy ją dobierać do wagi użytkownika, ponieważ zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki materac mogą powodować szereg dolegliwości jak ból kręgosłupa czy cierpnięcie rąk i nóg. W poniższym artykule przedstawimy czytelny podział materacy 160x225 cm ze względu na twardość oraz wskażemy przedziały wagowe im przypisane.

Twardość materaca 165x225 cm dobrana do wagi.

Podział materacy ze względu na twardość ma cztery stopnie. Wyróżniamy materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Dzieci oraz osoby lekkie wyśpią się doskonale na materacu miękkim, o ile ich waga nie przekracza 60 kg. Powyżej tej granicy lepszym wyborem będą materace średnio twarde przeznaczone dla grupy osób ważących od 60 do 100 kg. Mocniejszego wsparcia czyli materaca twardego będą potrzebować osoby o wadze 100 kg i więcej, natomiast jeżeli waga przekracza wartość 120 kg powinniśmy wybrać materac bardzo twardy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj rdzenia. Materace piankowe mają ograniczoną odporność na wygniatanie. Po przeciwnej stronie znajdują się materace lateksowe, wyjątkowo trwałe, sprężyste i gwarantujące najwyższy poziom komfortu. Wśród modeli sprężynowych wyróżniamymaterace bonellowe z elastycznością powierzchniową oraz materace pocketowe i materace multipocketowe z elastycznością punktową.

Podział materacy ze względu na rodzaj materiału

Nasze materace 170x225 cm wykonane są z certyfikowanych, wysokojakościowych surowców. Poszczególne rodzaje posiadają indywidualne cechy nadające charakterystyczne właściwości materacom. Materace termoelastyczne z podwójną pianką visco memory to materace miękkie. Pojedyncza warstwa visco memory występuje w materacach średnio twardych. Do tej grupy zaliczamy jeszcze materace profilowane molet i materace profilowane visco memory, materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR, materace z warstwą lateksu. Materace twarde to materace kokosowe oraz materace z trawą morską a bardzo twarde tomaterac z końskim włosiem (nie każdy model) i podwójną warstwą kokosową.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.06.2023