• Kategorie
  • Szukaj
  • Materac 60x205 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Wąski materac 60x205 cm do wąskiego pokoju. Niezależnie od rozmiaru nasi klienci mogą wybrać każdy z dostępnych modeli. Posiadamy materace piankowe, kieszeniowe, bonellowe oraz z rdzeniem lateksowym. Dobierz twardość powierzchni do wagi, materace miękkie przeznaczone są dla najlżejszych osób, te bardzo twarde dla najcięższych.

 

Przez wiele długich lat funkcjonowała w przestrzeni publicznej teoria, że najzdrowsza dla naszego kręgosłupa jest twarda powierzchnia materaca 60x205 cm. Dziś wiemy, że powinniśmy ją dobierać do wagi użytkownika, ponieważ zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki materac mogą powodować szereg dolegliwości jak ból kręgosłupa czy cierpnięcie rąk i nóg. W poniższym artykule przedstawimy czytelny podział materacy 65x205 cm ze względu na twardość oraz wskażemy przedziały wagowe im przypisane.

Twardość materaca 60x205 cm dobrana do wagi.

Podział materacy ze względu na twardość ma cztery stopnie. Wyróżniamy materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde orazmaterace bardzo twarde.

Dzieci oraz osoby lekkie wyśpią się doskonale na materacu miękkim, o ile ich waga nie przekracza 60 kg. Powyżej tej granicy lepszym wyborem będą materace średnio twarde przeznaczone dla grupy osób ważących od 60 do 100 kg. Mocniejszego wsparcia czyli materaca twardego będą potrzebować osoby o wadze 100 kg i więcej, natomiast jeżeli waga przekracza wartość 120 kg powinniśmy wybrać materac bardzo twardy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj rdzenia. Materace piankowe mają ograniczoną odporność na wygniatanie. Po przeciwnej stronie znajdują się materace lateksowe, wyjątkowo trwałe, sprężyste i gwarantujące najwyższy poziom komfortu. Wśród modeli sprężynowych wyróżniamymaterace bonellowe z elastycznością powierzchniową oraz materace pocketowe i materace multipocketowe z elastycznością punktową.

Podział materacy ze względu na rodzaj materiału

Nasze materace 195x205 cm wykonane są z certyfikowanych, wysokojakościowych surowców. Poszczególne rodzaje posiadają indywidualne cechy nadające charakterystyczne właściwości materacom. Materace termoelastyczne z podwójną pianką visco memory to materace miękkie. Pojedyncza warstwa visco memory występuje w materacach średnio twardych. Do tej grupy zaliczamy jeszcze materace profilowane molet i materace profilowane visco memory, materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR, materace z warstwą lateksu. Materace twarde to materace kokosowe oraz materace z trawą morską a bardzo twarde to materac z końskim włosiem (nie każdy model) i podwójną warstwą kokosową.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.06.2023