• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materac 90x165 cm na wymiar - wysyłka w 3 dni - Testuj przez 30 dni

Podwójna pianka visco memory w materacu miękkim 90x165 cm lub elastyczny i sprężysty lateks w warstwie średnio twardej? Model piankowy czy z konstrukcją kieszeniową? Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie materaca warto zaznajomić się z właściwościami poszczególnych materiałów oraz cechami danego modelu.

 

Przez wiele długich lat funkcjonowała w przestrzeni publicznej teoria, że najzdrowsza dla naszego kręgosłupa jest twarda powierzchnia materaca 90x165 cm. Dziś wiemy, że powinniśmy ją dobierać do wagi użytkownika, ponieważ zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki materac mogą powodować szereg dolegliwości jak ból kręgosłupa czy cierpnięcie rąk i nóg. W poniższym artykule przedstawimy czytelny podział materacy 85x165 cm ze względu na twardość oraz wskażemy przedziały wagowe im przypisane.

Twardość materaca 90x165 cm dobrana do wagi.

Podział materacy ze względu na twardość ma cztery stopnie. Wyróżniamy materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Dzieci oraz osoby lekkie wyśpią się doskonale na materacu miękkim, o ile ich waga nie przekracza 60 kg. Powyżej tej granicy lepszym wyborem będą materace średnio twarde przeznaczone dla grupy osób ważących od 60 do 100 kg. Mocniejszego wsparcia czyli materaca twardego będą potrzebować osoby o wadze 100 kg i więcej, natomiast jeżeli waga przekracza wartość 120 kg powinniśmy wybrać materac bardzo twardy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj rdzenia. Materace piankowe mają ograniczoną odporność na wygniatanie. Po przeciwnej stronie znajdują się materace lateksowe, wyjątkowo trwałe, sprężyste i gwarantujące najwyższy poziom komfortu. Wśród modeli sprężynowych wyróżniamymaterace bonellowe z elastycznością powierzchniową oraz materace pocketowe i materace multipocketowe z elastycznością punktową.

Podział materacy ze względu na rodzaj materiału

Nasze materace 90x195 cm wykonane są z certyfikowanych, wysokojakościowych surowców. Poszczególne rodzaje posiadają indywidualne cechy nadające charakterystyczne właściwości materacom. Materace termoelastyczne z podwójną pianką visco memory to materace miękkie. Pojedyncza warstwa visco memory występuje w materacach średnio twardych. Do tej grupy zaliczamy jeszcze materace profilowane molet i materace profilowane visco memory, materace z pianką T25 i pianką wysokoelastyczną HR, materace z warstwą lateksu. Materace twarde to materace kokosowe oraz materace z trawą morską a bardzo twarde to materac z końskim włosiem (nie każdy model) i podwójną warstwą kokosową.

Do 28% rabatu na standardowe rozmiary rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023