Nie każdy z nas ma możliwość wrócić każdego dnia do domu by odpocząć i położyć się we własnym łóżku. Są takie działalności, w których większość czasu spędza się niestety poza domem. Jedną z takich specjalności jest zawód kierowcy ciężarówki. To trudny kawałek chleba, w którym należy przygotować się na wielodniową lub nawet wielotygodniową rozłąkę z rodziną, na trudne warunki wypoczynku oraz dużą odpowiedzialność.

Jaki materac do ciężarówki

Praca w charakterze kierowcy dużego samochodu ciężarowego wymaga roztropności, uwagi i pełnej koncentracji w każdej minucie. Na drodze nic nie może rozpraszać przewoźnika, musi być przygotowany na każdą ewentualność i szybką reakcję. Na skupienie w czasie jazdy wpływa odpowiedni wypoczynek. Kierujący każdym pojazdem musi być wyspany i zregenerowany. Niestety trudno o to, gdy dostępne warunki pozostawiają wiele do życzenia a możliwości są mocno ograniczone. Przez bardzo długi czas, ze względu na ograniczoną wysokość w kabinie, kierowcy skazani byli na niewysokie, piankowe materace, które pod wagą dorosłego mężczyzny szybko traciły właściwości i nie zapewniały komfortu. Materace piankowe mają wysokość od 9 do 13 cm. Wiele osób, które muszą spać w kabinie, do niedawna nie mogło pozwolić sobie na wybór wyższego materaca z wkładem sprężynowym. Na szczęście w naszym sklepie oferujemy naprawdę wyjątkowy wybór materacy. Na szczególną uwagę zasługują materace kieszeniowe.

Materace kieszeniowe dla kierowców ciężarówek

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, nie są ze sobą połączone. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac doskonale podpiera sylwetkę, dopasowuje się do jej kształtu. Cechą charakterystyczną materacy kieszeniowych jest elastyczność punktowa. Przez wysokość sprężyn w wersji standardowej wynoszącą 12 cm nie mogły być użytkowane w większości samochodów ciężarowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, w tym tej grupy zawodowej, wprowadziliśmy do oferty materace w wersji mini, w których sprężyny mają tylko 6 cm wysokości. O połowę obniżyło to wysokość całego materaca.

Materace kieszeniowe są trwałe, stabilne i odporne na duże ciężary. Występują w dwóch wersjach jako materace pocketowe (ilość sprężyn wynosi 262 szt/m2) i materace multipocketowe (ilość sprężyn wynosi 510 szt/m2).

Ze względu na praktyczność polecamy wybór opcji dwustronnej materaca. Zwiększy to żywotność materaca a także umożliwi zastosowanie dwóch różnych surowców na każdej ze stron.

Stabilny kieszeniowy rdzeń to jedno, druga sprawa to twardość powierzchni. Standardowo powinna być dopasowana do wagi użytkownika. Dla osób o wadze nie przekraczającej 60 kg – materace miękkie, dla wagi w przedziale 60 – 100 kg materace średnio twarde, przy wadze powyżej 100 kg – materace twarde a powyżej 120 kg – materace bardzo twarde.

Za twardość odpowiadają konkretne surowce:

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj pokrowca i wybrać ten najbardziej praktyczny, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Proponujemy na przykład pokrowiec w kolorze grafitowym z żakardu. Trudnopalny, odporny na mechacenie.

Jeżeli kierowca ciężarówki dysponuje wysoką kabiną może pozwolić sobie na każdy rodzaj materaca czyli również materac bonellowy, materac lateksowy i wyższe wersje materaca kieszeniowego.

Dowiedz się więcej na temat materacy: