Zakupy internetowe są coraz powszechniejsze ze względu na możliwość zaoszczędzenia czasu, którego notorycznie brakuje dziś większości z nas. Ciągły pośpiech i mnóstwo zadań do wykonania sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z możliwości jakie daje współczesna technologia. Jesteśmy w stanie kupić właściwie wszystko bez wychodzenia z domu. O ile kupno koszulki, sprzętu elektronicznego czy innych rzeczy posiadających konkretne właściwości nie stanowi problemu, o tyle wybór materaca do łóżka jest już sprawą bardziej skomplikowaną, komfort jest bowiem odczuciem subiektywnym, wymagającym doświadczenia go. Nie warto jednak rezygnować z tej możliwości. Poniżej kilka cennych porad, które przekonają Cię do tej formy zakupu. Za pomocą myszki wędrujemy po wirtualnym sklepie, szczegółowo zaznajamiając się z parametrami różnorodnych modeli oraz poznając istotne informacje o budowie materaca. Z różnych źródeł możemy dowiedzieć się jakie właściwości posiadają wykorzystywane surowce. Możemy również zdać się na pomocną wiedzę konsultantów. Uszeregujmy w kilku podpunktach najistotniejsze wskazówki, które pomogą nam w dokonaniu właściwego i satysfakcjonującego zakupu.

Zapoznaj się z ogólnodostępnymi informacjami na temat materacy

Pozyskanie konkretnej wiedzy na temat materacy nie stanowi większego problemu. Źródła, z których możemy zaczerpnąć informacji są liczne, od opisów na stronach oferujących sprzedaż, przez blogi, po bezpośredni kontakt telefoniczny, mailowy czy za pośrednictwem czatu z doradcami. Im większą wiedzę posiadamy tym łatwiej dopasujemy parametry materaca i konkretny model. Powinniśmy sprawdzić jakie twardości (materac miękki, materac średnio twardy, materac twardy, materac bardzo twardy) przypisane są konkretnym przedziałom wagowym, czym różnią się poszczególne rdzenie materaca (materac piankowy, materac bonellowy, materac kieszeniowy, , materac multipocketowy, materac lateksowy) oraz jakie właściwości zyskują materace dzięki wykorzystanym materiałom (materac kokosowy lub materac z trawą morską, materac z końskim włosiem lub materac profilowany molet, materac termoelastyczny lub materac profilowany visco memory, itp.). Niejednokrotnie wiedza z jaką przystępujemy do zakupów materaca przez internet jest znacznie większa od tej, gdy zdajemy się na propozycję sprzedawcy w sklepie stacjonarnym.

Testowanie materaca w praktyce

Wielu naszych klientów odstrasza brak możliwości fizycznego dotknięcia i sprawdzenia materaca przed zakupem. Nie potrzebnie. Kupując materac u nas masz możliwość testowania go przez okres miesiąca od momentu dostarczenia. Jest to więc znacznie pewniejszy sposób wypróbowania niż chwilowe ułożenie się na materacu w sklepie. Nasze ciało potrzebuje przynajmniej kilku dni by przyzwyczaić się do nowych warunków. Dajmy więc sobie trochę czasu przed oceną komfortu materaca. Jeżeli jednak nie spełnia on naszych oczekiwań mamy prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu produktu.

Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem materaca

Zanim zamówisz materac sprawdź dokładnie jego rozmiar. Często klienci mylą go z rozmiarem pościeli. Upewnij się, że miejsce na materac ma dokładnie taki rozmiar jak produkt, który zamierzasz zakupić. Kolejny istotny parametr to twardość. Dobrze dopasowana do wagi doskonale podeprze sylwetkę, zapewni komfort i wpłynie na trwałość materaca. Źle dobrana może powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, zbyt twardy uciskając naczynia krwionośne może przyczynić się do drętwienia kończyn. Istotne są także osobiste preferencje użytkownika. Część naszych klientów preferuje plastyczną, miękką i otulającą powierzchnię materaca termoelastycznego, wykonanego z pianki visco memory. Inni wolą sprężyste, przewiewne i chłodne w odczuciu materace lateksowe. Każdy surowiec posiada indywidualne cechy i warto je poznać. Zachęcamy do zadawania pytań konsultantom jeżeli coś jest niejasne i budzi wątpliwości.

Nie zapominajmy również o wyborze pokrowca. Oferujemy kilka rodzajów, o różnej gramaturze i właściwościach.

Materac to zakup na długie lata i ma zapewniać spokojny i wygodny sen. Nie obawiajmy się zakupów przez internet. Są szybkie, wygodne i proste.


Dowiedz się więcej na temat materacy: