• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Materace wg twardości

Oferujemy cztery twardości do wyboru czyli miękką, średnio twardą, twardą i bardzo twardą. Posiadamy materace odpowiednie dla osób lekkich i ciężkich, ważących mniej jak 60 kg oraz znacznie cięższych, których waga przekracza 120 kg. Twardość powierzchni uzyskiwana jest poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów o odmiennych właściwościach.

 

Jednym z najważniejszych parametrów mających wpływ na wygodny sen jest twardość powierzchni materaca. Odpowiada za komfort i właściwe wsparcie sylwetki oraz kręgosłupa. Materac nie powinien być ani zbyt miękki ani zbyt twardy. Źle dobrana powierzchnia może być przyczyną porannych dolegliwości takich jak bóle kręgosłupa, drętwienie kończyn czy kłopotliwej bezsenności.

By ułatwić klientom dobór odpowiedniej twardości podzieliliśmy materace według czterostopniowej skali. Do każdej twardości przypisany jest konkretny przedział wagowy.

 

Podział materacy:

 

Twardość powierzchni uzyskiwana jest poprzez zastosowanie odpowiednich surowców. Materace kokosowe i materace z trawą morską posiadają twardą powierzchnię. By uzyskać powierzchnię miękką stosuje się podwójną warstwę pianki termoelastycznej visco memory. Najliczniejszą grupę stanowią materace średnio twarde. Należą do nichmaterace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne (z pianki HR),materace z pianki T25, materace z pianką molet oraz z profilowaną pianką visco memory i materace lateksowe. Materace bardzo twarde wykonane są z podwójnej warstwy kokosowej. Zaliczamy do nich również materace z końskim włosiem, czyli warstwą dodatkowo usztywniającą i stabilizującą powierzchnię.

Na twardość i sztywność materaca ma wpływ również jego rdzeń. Miękkie materace piankowe mogą się szybko wypracować pod dużym ciężarem. Wyjątkiem są sprężyste i odporne na wgniecenia materace z rdzeniem lateksowym. Najtwardszą i najsztywniejszą powierzchnię posiadają materace z wkładem sprężynowym w wersji multipocketowej. Swoją stabilną konstrukcję zawdzięczają dużej ilości sprężyn (510 szt/m2) umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach.

 

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024