• Kategorie
  • Szukaj
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Typowe i nietypowe rozmiary materacy, materace na wymiar, materace na indywidualne zamówienie

Wygodny i dobrze dobrany do wagi materac w istotny sposób wpływa na odczuwany przez nas komfort wypoczynku. Podstawą wyboru jest zawsze twardość materaca, nie zapominajmy jednak, że liczy się również jego rozmiar. Warto wybrać jak największy, oczywiście dopasowany zarówno do możliwości powierzchniowych jak i finansowych.

Odpowiednie gabaryty materaca pozwalają przybrać ulubioną i wygodną pozycję do snu. Wybór właściwego modelu zazwyczaj rozpoczynamy od wyboru twardości dopasowanej do wagi, następnie decydujemy się na jeden z możliwych surowców i typ wkładu wewnętrznego. Rozmiar jest czymś oczywistym, jeżeli od lat służy nam jedno łóżko a wymieniamy jedynie materac. W sytuacji gdy kupujemy pierwsze łóżko lub po prostu planujemy generalny remont sypialni i wymianę mebli, warto pokusić się o maksymalny, możliwy rozmiar materaca. Oferujemy modele co 5 cm zarówno jeżeli chodzi o szerokość jak i długość. Standardowe i niestandardowe rozmiary jak na przykład materac 90x200 cm oraz materac 120x165 cm pozwalają na maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Rozmiar materaca to nie tylko długość i szerokość. Czasem istotna jest również jego wysokość. Poszczególne modele różnią się warstwami i typem wkładu wewnętrznego, a mają one wpływ na grubość całego materaca. Sprężyny we wkładach bonellowych mają 10 cm natomiast we wkładach kieszeniowych 12 cm. Nawet jeżeli poszczególne warstwy będą jednakowe to ostateczna wysokość materaca będzie się różnić.

W ramach materacy kieszeniowych, każdy model występuje w 3 wariantach wysokości. W pierwszym - standardowym, jak już wspominaliśmy, sprężyny mają 12 cm wysokości. W wersji max zostały wydłużone o 5 cm i mają 17 cm wysokości a w wersji mini zostały skrócone o 6 cm i maja jedynie 6 cm wysokości. Dzięki temu możliwości dopasowania materaca do warunków są bardzo duże.

Im większa przestrzeń na materacu tym bardziej komfortowy wypoczynek. Mając duże pole manewru do zagospodarowania przestrzeni wykorzystajmy do maksimum możliwości.

Do 28% rabatu na rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024